Pagrindinis puslapis Uncategorized „Legendos suvienija mus“. Draugavome, bendradarbiavome, mokėmės, linksminomės…

„Legendos suvienija mus“. Draugavome, bendradarbiavome, mokėmės, linksminomės…

Projekto koordinatorė Lietuvoje Lenie DRŪTEIKIENĖ

2013 metais nuo balandžio 20 iki 25 dienos vyko Comenius daugiašalės partnerystes projekto „Thelegends unite us“ („Legendos suvienija mus“) trečias susitikimas. Projektą finansuoja Švietimo mainų paramos fondas iš Mokymosi visą gyvenimą programos. Dotacijos sutarties numeris – LLP-COM-DP-2012-LT-00374.

Šis susitikimas buvo ypatingas, nes per trumpą laiką Ispanijos IES VIRGEN DE GUADALUPE ir Čekijos STREDNI PRUMYSLOVA SKOLA CHEMICKA PARDUBICE mokyklų mokiniai turėjo galimybę apsilankyti iškart dviejose Pabaltijo šalyse – Latvijoje ir Lietuvoje. Mūsų Ignalinos raj.  Dūkšto vidurinės mokyklos mokiniai buvo nuvykę į Latvijos SIDGUNDAS PAMATSKOLA mokyklą, o po to patys priėmė svečius.

Balandžio 20-22 d. Dūkšto vidurinės mokyklos mokiniai lankėsi Latvijos sostinėje Rygoje, kur, kartu su ispanais, čekais ir latviais susijungę į vieną didelę grupę, apžiūrėjo sostinės senamiestį. Vėliau svečiai buvo pakviesti į mokyklą, į nuostabų šeimininkų surengtą koncertą. Koncertui baigiantis visi mokėsi šokti latvių liaudies šokį. Dar buvo organizuota išvyka į ankstyvosios gotikos stiliaus Turaidos pilį, kur iki šių dienų išlikęs legendinės Turaidos Rožės kapas.

Balandžio 22-osios vėlai vakare projekto dalyviai atvyko į Lietuvą. Šįkart mes nėrėmės iš kailio, kad mūsų svečiai išsivežtų į namus iš Lietuvos kuo geresnius įspūdžius. Ankstyvą rytą dalyvius pakvietėme į kelionę po mūsų kraštą.

Pirmiausia visa grupė apsilankė Ignalinos rajono savivaldybėje. Apie 11 valandą projekto dalyviai atvyko į Dūkšto vidurinę mokyklą, kurioje stebėjo mokinių parengtą koncertą, o po to vaišinosi tradiciniais lietuviškais patiekalais. Esame dėkingi visiems už rūpestį ir atsakingumą gaminant bei pristatant mūsų nacionalinius valgius. Po pietų keliavome į Romnesos kepyklą, kurioje užsieniečiai turėjo unikalią galimybę ne tik paragauti šakočio, bet ir pabandyti jį kepti. Paskui kopėme į Ladakalnį, nuo kurio viršūnės atsivėrė nuostabus mūsų rajono vaizdas. Tai buvo paskutinis svarbus tos dienos „darbas“.

Kitą dieną svečiai lankėsi Vilniuje ir Trakuose. Pamatę Trakų pylį, mokiniai neslėpė savo susižavėjimo, pakilios nuotaikos nenuginė šalin net ir šalta vėluojančio pavasario diena. Apžiūrėję Trakų pilį važiavome į Vilnių, kur buvo užsakyta ekskursija Gedimino pilyje. Būtent Vilniaus miesto įkūrimo legendos interpretaciją ir buvo pateikę Dūkšto mokyklos mokiniai projekto „Legendos suvienija mus“ antrame susitikime Ispanijos mieste Cacerese. Apžiūrėję įsimintiną sostinės senamiesčio architektūrą, pasigėrėję Vilniaus vaizdais, papietavę ir šiek tiek pailsėję, vakare visi susirinko į atsisveikinimo vakaronę, kurios metu dalyviai linksminosi ir, aišku, keitėsi adresais.

Mūsų mokyklos mokinių atsiliepimai

Bendraudami su draugais iš užsienio anglų kalba, turėjome puikią galimybę lavinti šnekamosios kalbos įgūdžius. Nors atrodė, kad angliškai šnekėti nesunku, tačiau greitai parinkti žodžius ir suformuluoti mintį nelengva. Ryte suregzti sakinius ne itin sekėsi, bet vakarop bendrauti buvo jau daug lengviau.

Mindaugas Mažalskis

Džiaugiausi proga pabendrauti su užsieniečiais, galėjau lavinti rusų, anglų šnekamosios kalbos įgūdžius. Nuostabiai praleidome laiką su nuoširdžiais, aktyviais žmonėmis.

Simona Ramelytė

Iš tiesų puikiai praleidome laiką, sutikom nuostabių žmonių, susipažinom su kitų tautų kultūra.

Antonas Kovaliauskas

Esu labai patenkinta, kad galėjau susipažinti su kitų šalių moksleiviais. Įgijome daug draugų, kalbėjomės. Tai buvo gera patirtis mums visiems, nes ne tik mes stengėmės juos suprasti, bet ir jie stengėsi su mumis kalbėtis, o svarbiausia, kad daugelis norėjo išgirsti, kaip mes kalbame lietuviškai, ir (tai mums buvo ypač malonu) patys bandė išmokti bent keletą lietuviškų žodžių : ,,ačiū“, ,,laba diena“…

Rūta Šakalytė

Esu patenkintas, kad galėjau susipažinti ir pabendrauti su kitų šalių moksleiviais. Gavau žinių apie svečias šalis ir jų kultūrą. Džiaugiuosi turiningai praleidęs laiką.

Žilvinas Puodžius

Gerai praleidome laiką, susipažinome su nuostabiais žmonėmis. Galėjome pabendrauti su kitais vaikais, kurie labai mandagūs, draugiški, aktyvūs. Atsisveikinimo vakarą buvo organizuota diskoteka, kurios metu puikiai pasilinksminome kartu su užsieniečiais.

Gytis Luneckas