Pagrindinis puslapis Sena Voruta LDK istorinių vėliavų ir žemėlapių, atvežtų iš Švedijos

LDK istorinių vėliavų ir žemėlapių, atvežtų iš Švedijos

Lietuvos dailės muziejus į šį kultūros vakarą maloniai kviečia spalio 18 d., trečiadienį, 18 val., Taikomosios dailės muziejuje ( Vilnius, Arsenalo g. 3A). Tarptautinė unikalių istorinių vertybių, atgabentų iš Švedijos Armijos muziejaus ir Švedijos karo archyvo, paroda buvo atidaryta liepos 7 d.  UNESCO Pasaulio paveldo komiteto 30-sios sesijos išvakarėse ir sulaukė ne tik gausiai dalyvavusių garbių svečių dėmesio, bet ir trejetą mėnesių skaitlingai lankyta visuomenės. Parodoje vyko įdomios edukacinės programos jaunimui ir vaikams. Ši paroda jau uždaroma ir vertybės bus išvežtos atgal į Švediją.  
Parodos pabaigai pasirodančio eksponuotų lituanistinių vertybių katalogo sudarytojas istorikas Remigijus Černius, tekstai – jo paties ir Vytauto Rimšos, fotografai Linas Ambrasūnas, Dalius Avižinis, Klausas Lukkonenas, Antanas Lukšėnas, Bertilis Olafsonas, dailininkė Marija Mikulskienė. Gausiai iliustruotame kataloge apžvelgiama ši istorinio kultūrinio paveldo dalis – valstybinės simbolikos relikvijos, naudotos mūšių laukuose, tapusios karo grobiu, laiko sendintos ir naikintos. Iš Stokholmo atvežtos autentiškos Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės XVII – XVIII a. vėliavos, sunykusių vėliavų faksmilės, istoriniai krašto žemėlapiai, tvirtovių planai, senųjų miestų panoramų graviūros  – ne tik dailės rūšis, bet ir iki tol nežinoti, netyrinėti mūsų istorijos šaltiniai. Apie juos istorikų pastabos ir nuomonės, palyginimai ir įžvalgos išdėstyti katalogo straipsniuose. Suregistruoti parodoje pabuvoję ir į Švediją grąžinami eksponatai, išspausdinti jų aprašai. 
Kultūros vakare dalyvaus istorikai dr.Arturas Mickevičius, prof. Antanas Tyla, Edmundas Antanas Rimša, Lietuvos ambasados Švedijoje kultūros atašė Lijana Ruokytė, istorinės kartografijos tyrinėtoja Alma Braziūnienė, Lietuvos dailės muziejaus direktorius Romualdas Budrys, taip pat katalogo tekstų autoriai.
Išsamesnę informaciją gali suteikti parodos koordinatoriai istorikai Remigijus Černius (mob. tel 8 686 11210) ir Lietuvos dailės muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų interjerų ir ekspozicijų skyriaus vedėjas dr. Vydas Dolinskas (mob. tel. 8 615 21939).  

Paroda išsamiai pristatyta Lietuvos dailės muziejaus svetainėje www.ldm.lt.