Pagrindinis puslapis Naujienos Lavoriškių gimnazijoje atidengtas atminimo akmuo iškiliam Vilnijos krašto patriotui Aliui Vidūnui

Lavoriškių gimnazijoje atidengtas atminimo akmuo iškiliam Vilnijos krašto patriotui Aliui Vidūnui

 

Prie atminimo akmens Aliui Vidūnui  – Gražina Vidūnienė. Aušros Virvičienės nuotraukos. 

Aušra VIRVIČIENĖ, Lavoriškės, www.voruta.lt

Lapkričio 8 dieną, Vilniaus rajono Lavoriškių gimnazijoje, buvo atidengtas atminimo akmuo iškiliam Vilnijos krašto žmogui Aliui Vidūnui.

Lietuvių švietimo draugijos „Rytas“ pirmininkas Algimantas Masaitis „Vorutai“ sakė, kad neatsitiktinai buvo nuspręsta atminimo akmenį, skirtą Aliui Vidūnui, atidengti būtent lapkričio 8 dieną. Tądien šiam nenuilstančiam politikui, didžiuliam Pietryčių Lietuvos mylėtojui, visuomenės veikėjui, buvusiam Vilniaus miesto merui, Vilniaus apskrities viršininkui, tvirtos valios ir kilnios širdies žmogui būtų sukakę 83-eji metai… Eina aštunti metai, kai Alio Vidūno nebėra tarp mūsų. Artimieji ir buvę bendražygiai prisimena, kad net ir sunkiai sirgdamas, prieš pat išėjimą, jis skubėjo aplankyti Vilniaus krašto mokyklas, norėjo savomis akimis pamatyti, kokia yra reali padėtis. Šalčininkų ir Vilniaus krašto mokyklos yra Aliaus Vidūno pasiaukojamo ir kantraus darbo vaisiai, pabrėžia visi jį pažinoję.

„Tai – didis tautos sūnus,“ – sakė Algimantas Masaitis. – „Pietryčių Lietuvoje, atkūrus Lietuvos Nepriklausomybę, Alis Vidūnas buvo vienas šio krašto mokyklų steigėjų. Šiandien, pradėję bemaž nuo nulio, mes turime beveik 20 gimnazijų ir tai – neabejotinai Alio Vidūno nuopelnas“.

Algimantas Masaitis prisiminė, kaip, 2004 – ųjų pavasarį atkūrus Lietuvių švietimo draugiją „Rytas“, Alis Vidūnas ne kartą minėjęs, kad jo tėveliai buvo mokytojai, todėl jis būtinai turi būti „Ryto“ draugijos nariu. „Tokiu jis ir buvo, tačiau atsitiko taip, kad man taip ir neteko jam įteikti draugijos nario pažymėjimo. Todėl labai norėčiau čia, Lavoriškių gimnazijoje, prie atminimo akmens, įteikti šį pažymėjimą Alio Vidūno žmonai Gražinai,“ – laikydamas rankoje pirmu numeriu pažymėtą Alio Vidūno Lietuvių švietimo draugijos „Rytas“ pažymėjimą, paprašė draugijos pirmininkas Algimantas Masaitis.

Atminimo paminklą atidengė 3-osios klasės Lavoriškių gimnazijos gimnazistai. Alis Vidūnas išliks ne tik artimųjų atmintyje, bet ir granitiniuose knygos puslapiuose, kuriuose įrašyta: „Aliui Vidūnui atminti. Pietryčių Lietuvos mokyklų steigėjui. 2017“.

Atminimo paminklą Aliui Vidūnui sukūrė jo sūnaus Vyčio draugas, skulptorius Kęstutis Musteikis, pašventino – Lavoriškių parapijos klebonas kunigas Pavel Paliul.

Iškilmingame atminimo akmens atidengimo renginyje dalyvavo Lavoriškių gimnazijos direktorė Ramunė Katinauskienė, Švietimo ir mokslo ministerijos Regioninių mokyklų skyriaus vedėjas Jonas Vasiliauskas, Vytauto Landsbergio fondo pirmininkė Gražina Landsbergienė – Ručytė, šviesaus atminimo Alio Vidūno žmona Gražina Vidūnienė, sūnus Vytis Vidūnas, Lietuvių švietimo draugijos „Rytas“ pirmininkas Algimantas Masaitis, Lietuvos Sąjūdžio pirmininkas, Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos direktorius, Vidmantas Žilius, doc. dr. Gediminas Kazėnas, Švietimo ir mokslo ministerijos Regioninių mokyklų skyriaus vyriausiasis specialistas Vidmantas Vansavičius ir kiti Alį Vidūną pažinoję, su juo bendravę žmonės.

Po iškilmingos ceremonijos svečiai buvo pakviesti į Lavoriškių gimnaziją, kur klausėsi gimnazistų dainų, dalijosi prisiminimais apie Alį Vidūną.

Nuo redakcijos: plačiau apie apie šį iškilų žmogų – Alį Vidūną, kviečiame skaityti gruodžio mėnesį pasirodysiančiame „Vorutos“ laikraštyje bei interneto svetainėje www.voruta.lt