Pagrindinis puslapis Europa Laurynas Kasčiūnas: „Kokio objektyvumo galima tikėtis iš biurokrato, kuris žodis žodin kaip ir Minskas Lietuvos sprendimus lygina su totalitariniais nusikalstamais režimais?“

Laurynas Kasčiūnas: „Kokio objektyvumo galima tikėtis iš biurokrato, kuris žodis žodin kaip ir Minskas Lietuvos sprendimus lygina su totalitariniais nusikalstamais režimais?“

Laurynas Kasčiūnas: „Kokio objektyvumo galima tikėtis iš biurokrato, kuris žodis žodin kaip ir Minskas Lietuvos sprendimus lygina su totalitariniais nusikalstamais režimais?“

Srž. sp. Luko Tamošiūno nuotrauka  

www.voruta.lt

Pateikiame Lauryno Kasčiūno išsakytą nuomonę politiko asmeninėje FB paskyroje.

Lietuvos pasieniečiai ir kiti jiems talkinantys vidaus reikalų sistemos pareigūnai šią savaitę itin sėkmingai pasipriešino Baltarusijos režimo priešiškiems išpuoliams, užkardė juos, apgynė Lietuvos valstybės sienas ir nacionalinio saugumo interesus.

Man teko iš arti matyti ne tik organizacinę valstybės sienos sustiprintos apsaugos priemonių pusę, bet ir tiesiogiai vietoje stebėti veiksmingą jų įgyvendinimą, todėl užtikrintai sakau, kad Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) bei kitų vidaus reikalų sistemos pareigūnų profesionalumu valstybė gali tikrai pagrįstai didžiuotis.

Baltarusijos režimas visų pirma VSAT dėka šią savaitę patyrė nesėkmę po nesėkmės, kai siunčiami nelegalių migrantų srautai neprasiveržė per valstybinę sieną. Taip pat prie nesėkmių prisidėjo ir Lietuvos bei Europos Sąjungos diplomatijos veiksmai, kurių pasekoje Irakas sustabdė skrydžius į Minską, sulaukėme vis daugiau sąjungininkų ir partnerių supratimo bei paramos.

Tačiau šios savaitės nesėkmės labiausiai pasimatė per režimo valdomas propagandos priemones, kurios visais būdais ir labai intensyviai skleidė dezinformaciją apie tariamus šiurkščius žmogaus teisių pažeidimus ir neva tik totalitariniams režimams būdingas, bet Lietuvos dabar taikomas antihumaniškas priemones. Bandyta Lietuvą net apkaltinti nužudymu. Baltarusijos Valstybės saugumo komitetas (KGB) iš režimo kontroliuojamos organizacijos aktyvistų gretų suorganizavo net migrantų gerove tariamai „susirūpinusių” baltarusių mitingą prie Lietuvos ambasados Minske. Pagrindiniu propagandos taikiniu tapo VSAT pareigūnai.

Deja, bet informacinių smūgių žodis žodin pagal Minsko platinamą naratyvą sulaukta ir iš Lietuvos valstybės institucijų, o konkrečiai iš Augustino Normanto vadovaujamos Seimo kontrolieriaus įstaigos. Ši realiai tik „ant popieriaus” veikianti organizacija netikėtai pabudo kai valstybė ėmėsi ginti savo sieną.

Pirmas smūgis, kai Seimo kontrolierius A. Normantas suskubo pasmerkti fizinio barjero su Baltarusija statybą kaip galimą žmogaus teisių pažeidimą atrodė kaip biurokratinis kliedesys ar tiesiog gilus nesusipratimas. Bet pasirodo tai buvo tik nuoseklios kampanijos pradžia?

A. Normanto aparato veikėjo penktadienį socialiniuose tinkluose ir žiniasklaidoje pradėta šmeižto ir psichologinio spaudimo akcija prieš pareigūnus ir Lietuvos valstybę apskritai peržengia bet kokias valstybės tarnautojo etikos, objektyvumo ir būtino nešališkumo ribas. Ar tikras profesionalas turi išlikti objektyvus, parengti argumentais pagrįstą ataskaitą, tada ją pristatyti atsakingiems vadovams bei visuomenei ar iškart pradėti viešą, emocijomis grįstą kampaniją nesirenkant žodžių? Kokio objektyvumo galima tikėtis iš biurokrato, kuris žodis žodin kaip ir Minskas Lietuvos sprendimus lygina su totalitariniais nusikalstamais režimais?

Akivaizdu, kad prisidengiama valstybės tarnautojo statusu siekiant kažkokių kitokių tikslų.

Tai kad šis politizuotas, ideologizuotas ir išankstinę nuomonę turintis veikėjas už savo pasisakymus ir tokiais netinkamais principais grįstą kryptingą veiklą (kurios galutinis tikslas visais būdais iššaukti prieš Lietuvą tarptautinę neigiamą nuomonę) nėra Seimo kontrolieriaus iki šiol nušalintas nuo šio klausimo leidžia manyti, kad tikslas nėra objektyvus ir nešališkas bei teise pagrįstas ombudsmeno tyrimas, o priešingai tik nuoseklus siekis visais būdais apdergti Lietuvos valstybę ir jos taikomas sienos apsaugos priemones. Tai niekaip nesuderinama su Seimo kontrolierių įstaigos veikla, jų teise bei pareiga atlikti tyrimus, todėl visa atsakomybė už šitą skandalingą veiklą nuo šiol gula asmeniškai ant Seimo kontrolierių įstaigos vadovo A. Normanto.