Laurynas Kasčiūnas. Karą vykdanti teroristinė valstybė Rusija turi būti pilnai izoliuota

Laurynas Kasčiūnas. Karą vykdanti teroristinė valstybė Rusija turi būti pilnai izoliuota

Rusė, besityčiojanti iš ukrainiečių Europoje. Socialinių tinklų nuotr.

Laurynas Kasčiūnas

Kiekvieną kartą kai Europos Sąjungai reikia svarstyti sankcijų Rusijai sugriežtinimą arba paramos Ukrainai didinimą jau kaip taisyklė prasideda pačių įvairiausių argumentų paieškos kodėl to nedaryti. Visada kažkaip šie argumentai į tik vieną pusę – kaip nepakenkti Rusijai. Dažnai būtent centrinės ir rytų Europos valstybių pastangomis pavyksta perlaužti tokias nuotaikas, tačiau net kraupiausi karo nusikaltimai pasirodo iki šiol taip ir nepanaikina šito elgesio modelio Europoje.

Ukraina prašo ES nebeįsileisti Rusijos piliečių kaip turistų į Europą. Į tai jau atsiliepė ir šį prašymą palaikė Suomija, Baltijos valstybės, Lenkija, Čekija ir kitos valstybės. Bet ir vėl Briuselyje bei svarbiausiose Europos sostinėse pradėta ieškoti argumentų kaip apsaugoti ne Ukrainos, o agresorės Rusijos interesus: neva čia ne rusų, o Vladimiro Putino karas ir nereiktų bausti Rusijos piliečių.

Ir pasirodo nesvarbu, kad apie 80 procentų Rusijos piliečių palaiko Rusijos agresiją Ukrainoje, kad 200 000 Rusijos piliečių joje tiesiogiai dalyvauja, be kita ko vykdydami žiauriausius ir sadistiškiausius karo nusikaltimus. Norint suvokti kas tai per valstybė užtenka tik paklausyti viešinamus Rusijos karių telefoninius pokalbius su jų žmonomis, motinomis ir kitais šeimos nariais, kurie karius ragina žudyti ir prievartauti ukrainiečius, jaunus ir senus, ar paanalizuoti rusiškus socialinius tinklus internete, kuriuose tiesiog pilasi genocidinė tulžis. Rusijos liaudis šiais karo nusikaltimais tik didžiuojasi.

Europos Sąjungos moralinė pareiga nedelsiant uždrausti Rusijos piliečiams atvykti turistiniais tikslais į ES valstybių narių teritoriją: vizos nebeturi būti išduodamos, o galiojančios panaikintos.

Sakyti, kad tai yra tik V.Putino, bet ne Rusijos, karas tai yra tiesiog nesuprasti Rusijos ir rusų liaudies. Tai neišmanėliški arba tyčia nuo esmės (nes turizmas, tai juk irgi dideli pinigai) nevedantys argumentai. V.Putinas, agresija prieš Ukrainą ir genocidinė politika šiandien galimi tik dėl to, kad tam ne tik nesipriešina, bet, deja, pritaria Rusijos liaudis. Rusija taip ir nesikeičia per amžius (visi norėtume, kad būtų kitaip) ir tai puikiai mato centro bei rytų Europa, nes kiekviena jos karta viena ar kita forma nukenčia nuo agresyvios Rusijos politikos ir dėl to reaguojame blaiviai ir adekvačiai. Deja, ne visi Europoje tai iki šiol nori suvokti. Ir tai, beje, pavojingiau nei Rusijos tankai ar raketos, nes gaištamas laikas.

Beje, viza (o tuo labiau turistinė) yra ne teisė, o privilegija. Agresorius neturi naudotis jokiomis privilegijomis. Jis neturi būti komforto zonoje, kai jo bendrapiliečiai žudo ir kankina nekaltus žmones Europos centre. Tai tiek paprasta ir aišku, kad neverta net plėstis. Jau nekalbant apie dalį Rusijos piliečių, kurie atvykę į Europą dar drasko akis remdami karą ar terorizuoja Ukrainos pabėgėlius. Užtenka viso to.

Karą vykdanti teroristinė valstybė Rusija turi būti pilnai izoliuota. Dėl to Europos Sąjungos moralinė pareiga nedelsiant uždrausti Rusijos piliečiams atvykti turistiniais tikslais į ES valstybių narių teritoriją: vizos nebeturi būti išduodamos, o galiojančios panaikintos. Prie tokio draudimo vertėtų jungtis ir visoms NATO valstybėms, kurios tuo pačiu nėra ir ES narės.

https://www.facebook.com/laurynas.kasciunas