Pagrindinis puslapis Lietuva Laukiantys kanapių produkcijos turi tiksliai žinoti, jog už jos vartojimą jie nebus laikomi nusikaltėliais

Laukiantys kanapių produkcijos turi tiksliai žinoti, jog už jos vartojimą jie nebus laikomi nusikaltėliais

Laukiantys kanapių produkcijos turi tiksliai žinoti, jog už jos vartojimą jie nebus laikomi nusikaltėliais

www.voruta.lt

Seimas priėmė naujos redakcijos Pluoštinių kanapių įstatymą (projektas Nr. XIIIP-3195(3), kuriuo nustatoma veiklos, susijusios su pluoštinių kanapių auginimu, priežiūros ir veiklos, susijusios su pluoštinių kanapių produktų gavimu ir gaminių gamyba, jų tiekimu rinkai, importu, priežiūros ir pluoštinių kanapių produktų importo licencijavimo tvarka Lietuvos Respublikoje.

„Tikiuosi, jog šiandienos, aš pavadinčiau, istorinis sprendimas sukurs teisinį pagrindą, kurį turėdami po kojomis ūkininkai ir pluoštinių kanapių perdirbėjai galės nuosekliai planuoti savo veiklą bei investicijas, o laukiantieji jų produkcijos tiksliai žinoti, kad ji bus prieinama ir žinoti, jog už jos vartojimą jie nebus laikomi nusikaltėliais. To jau seniai reikėjo ir, tiesą sakant, tai jau seniai galėjo būti įgyvendinta“, – pritarti projektui ragino Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas.

Svarstomu teisės aktu apibrėžta, kas laikoma pluoštinėmis kanapėmis – tai kanapinių (Cannabaceae) šeimos sėjamosios kanapės (Cannabis sativa L.) rūšies veislių augalai, kurių išdžiovintoje medžiagoje tetrahidrokanabinolio yra ne daugiau kaip 0,2 procento ir pluoštinėmis kanapėmis sodininkystei –pluoštinės kanapės, agrotechniniais ar fitosanitariniais tikslais auginamas tarp kitų sodo ar daržo augalų arba šalia jų.

Pluoštinių kanapių produktais laikomos perdirbti skirtos žaliavinės pluoštinių kanapių dalys ir pluoštinių kanapių sėklos.

Pluoštinių kanapių gaminiais laikomas galutiniam vartojimui skirtas iš pluoštinių kanapių produktų pagamintas maistas, pašarai, kosmetika ir kiti gaminiai su pluoštinių kanapių produktais.

Įstatyme reglamentuoti pluoštinių kanapių auginimo ir auginimo priežiūros reikalavimai. Pluoštines kanapes leidžiama auginti pluoštinių kanapių produktų ir pluoštinių kanapių gaminių gamybai, sodininkystei arba moksliniais eksperimentiniais, selekcijos ir naujai sukurtų veislių ūkinio vertingumo tyrimo tikslais, siekiant jas įrašyti į Nacionalinį augalų veislių sąrašą.

Taip pat nustatyti privalomi reikalavimai pluoštinių kanapių augintojams: kur auginti pluoštines kanapes, kokias veisles auginti, kam teikti informaciją apie numatomą pluoštinių kanapių auginimą, pasėtus plotus, informuoti apie pluoštinių kanapių žydėjimą; kaip deklaruoti pluoštinių kanapių pasėlių plotus; kur laikyti pluoštinių kanapių produktus ir kt.

Įstatyme reglamentuota, kad pluoštinių kanapių sodininkystei augintojas gali auginti pluoštinių kanapių augalus ne didesniame kaip 0,1 ha žemės valdos plote, sėdamas iki 20 šių augalų vienetų į 0,01 ha.

Šis įstatymas netaikomas pluoštinių kanapių gaminiams, kurie Farmacijos įstatyme apibrėžti kaip farmacijos produktai. Kosmetikos gaminiams šis įstatymas taikomas tiek, kiek tai neprieštarauja 2009 m. lapkričio 30 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 1223/2009 dėl kosmetikos gaminių nuostatoms.

Įstatymas priimtas už balsavus 92, prieš – 8, susilaikius 18 Seimo narių. Jis įsigalios lapkričio 1 d.