Pagrindinis puslapis Europa Lietuva - Lenkija Laikraštyje „Kurier wilenski“ dominavo šventinės nuotaikos !

Laikraštyje „Kurier wilenski“ dominavo šventinės nuotaikos !

Penktadienį Vilniaus Senamiesčio vidurinės mokyklos mokytojai ir mokinai lankėsi  laikraščio „Kurier wilenski“ redakcijoje. Vizito tikslas geriau pažinti ir prideramai reprezentuoti tautų draugystės idėją. Skirtingų tautų Lietuvos jaunimas turi geriau pažinti pažinti vieni kitus. Tam jiems būtinas aukšto lygio neformalus ugdymas ne tik lankant teatrus ir muziejus, bet bendraujant su autoritetingais žmonėmis. Tai ne tik kelia jų pasaulėžiūros , bet ir pasitikėjimo savimi lygį.

Svečiai  darbuotojus pasveikine su artėjančiomis  Šv. Kalėdų  ir Naujųjų metų šventėmis.

Mokytojai Žilvinas Radavičius ir Renata Šeštakauskienė iškepė  „Juoko ir draugystės“ sausainius, kurie buvo įteikti laikraščio “Kurier wilenski” redaktoriui  Robert Mickiewicz, kuris mainais ne tik suteikė daug vertingų žinių apie žiniasklaidos istoriją, bet ir padovanojo 2015 metų kalendorius.

Neįprastas sausainių pavadinimas buvo sugalvotas todėl, kad abu mokytojai  juoskepė  linksmai. Yač daug juoko sukėlė lipnios tešlos minkymas, kurią Žilvinas Radavičius sausainiams minkė pirmą kartą gyvenime.

Iš „Aušros vartų“ parneštus  kalėdaičius, dalijosi ne tik katalikų, bet ir tokios tradicijos nepraktikuojantys stačiatikių tikybos svečiai. Vadino tai krikščionybės su skirtingomis apeigomis, bet su tuo pačiu Dievu dalimi. Persižegnojo.

Sausainiai ir kalėdaičiai buvo pasirinkti neatsitiktinai:  ieškoma siejančių tautas dalykų. Kadangi šį kartą buvo parodytas dėmesys lenkų kultūrai, sausainiai buvo kepami pagal Lietuvai, Lenkijai ir Latvijai būdingą technologiją, panaudojant aukščiausios kokybės maisto produktus, tarp kurių buvo ir vitaminizuotas latvišikas margarinas.

Įteikus dovaną ir pasidalijus kalėdaičiais, redakcijos darbuotojus pasveikino ir mokytojos Svetlanos Kovalionok paruošti ketvirtokai. Jie ne tik ankglų kalba padeklamavo naujametinį eilėraštį, bet ir sugiedojo kalėdinę giesmę.

Edukacinę ekskursiją po laikraščio “Kurier wilenski” redakciją ir spaustuvę vedė pats redaktorius Robert Mickiewicz.  Pasakojo apie šio nuo 1953 metų leidžiamo iki 1990 metų vadinto „Czerwony Sztandar“ („Raudona vėliava“), po to „Kurier wilenski“ („Vilniaus kurjeris“) laikraščio istoriją.

Be to, kad kaip kultūros židinys šis laikraštis lenkų kalba atspindi pasaulio įvykius, „Kurier wilenski“ redakcija organizuoja „Metų lenko“ rinkimus.

Laikraščio gamybos procesas yra daug sudėtingesnis nei įsivaizduoja su tuo nesusiję žmonės.  Iš pradžių žurnalistai iš skirtingų šaltinių surenka, atrenka  aktualią informaciją, vėliau rašo straipsnį, taiso klaidas, ant specialių priemonių sumaketuoti ketinamus spausdinti puslapius. Vėliau spausdinami, pjaustomi ir susegami laikraščių puslapiai. Ne mažiau sunku išvežioti pagamintus laikraščius jų skaitytojams.

Vieno laikraščio pagaminimo procesas užtrunka apie dvi minutes.

Tiek mokiniai, tiek mokytojai buvo patenkinti šia išvyka, pakeitė požiūrį į laikraštį, kaip žiniasklaidos priemonę.

Ateinančią savaitę šios mokyklos pedagogai ir moksleiviai domėsis Vilniaus miesto savivaldybės veikla.

 

 Foto   Marian Paluszkiewicz,  Žilvinas Radavičius

Komunikatas  žiniasklaidai