Pagrindinis puslapis Kultūra Kviečiame Jus fotografuoti sakuras ir dalyvauti nuotraukų konkurse „Sakuros Lietuvoje“

Kviečiame Jus fotografuoti sakuras ir dalyvauti nuotraukų konkurse „Sakuros Lietuvoje“

Kviečiame Jus fotografuoti sakuras ir dalyvauti nuotraukų konkurse „Sakuros Lietuvoje“

Sugihara sakurų parkas Vilniuje. Mildos Krasko nuotr.

www.voruta.lt

2021 metais minime draugiškų santykių tarp Japonijos ir Lietuvos 30 metų sukaktį. Šiuo laikotarpiu įvairiose Lietuvos vietovėse buvo pasodinti Japoniją simbolizuojantys sakurų medeliai, stiprinantys abiejų šalių draugystę.

Lietuvoje jau pražydo sakuros, tad kviečiame Jus fotografuoti sakuras ir dalyvauti nuotraukų konkurse „Sakuros Lietuvoje“!

Pagrindiniai konkurso kriterijai ir vertinimas vyks pagal tai, kaip nuotraukose atsispindi :

 1. Sakurų grožis.
 2. Pavasario atėjimo džiaugsmas.
 3. Ryšys tarp žmogaus ir sakuros.
 4. Lietuvos ir Japonijos draugystė.

Kiekvienos kategorijos geriausios nuotraukos autorius bus apdovanotas prizu – „Canon EOS M50“ neveidrodiniu fotoaparatu, o pagal visus kriterijus aukščiausiai įvertinto kūrinio autoriui bus įteiktas pagrindinis konkurso prizas – neveidrodinis fotoaparatas „Canon EOS R6“.

20 geriausių konkurso nuotraukų birželio viduryje bus eksponuojama Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, o vėliau planuojama šią parodą pristatyti ir kitose šalies bibliotekose, kad maloniai visiems primintų apie pagautas šių metų sakurų sezono akimirkas Lietuvoje.

Visus maloniai kviečiame dalyvauti!

Konkurso sąlygos: 


Dalyviai

Konkurse gali dalyvauti Lietuvos gyventojai, nufotografavę šiais metais Lietuvoje žydinčias sakuras.

 

Kūrinių priėmimo laikotarpis

Nuo 2021 m. balandžio mėn. 26 d. iki 2021 m. gegužės mėn. 16 d.

 

Dalyvavimo sąlygos

 1. Savo nuotraukas prašome siųsti el.paštu: sakura@vn.mofa.go.jp. Laiško temoje nurodykite „ „Sakuros Lietuvoje“ nuotraukų konkursui“.

 1. Kartu laiške pridėkite ir šią informaciją anglų kalba:
 • Nuotraukos autoriaus vardas, pavardė, amžius, pilietybė, organizacijos /mokyklos pavadinimas, namų adresas, telefono numeris ir el.pašto adresas.
 • Trumpas nuotraukos aprašymas (iki 100 žodžių).
 • Vietovė, kurioje daryta nuotrauka

Dėmesio: Jūsų vardas, pavardė, organizacijos / mokyklos pavadinimas bei nuotraukos aprašymas bus skelbiami viešai. Jeigu nenorite, kad Jūsų asmeninė informacija (pavardė ir/ar organizacijos / mokyklos pavadinimas) būtų paviešinta, būtinai tai nurodykite.

 1. 3. Galimas failų formatas: JPEG. Apribojimai spalvoms netaikomi.
 2. Vienos nuotraukos failas turi būti 5-6 MB dydžio, bet ne mažesnis negu 3-4MB, pageidautina, kad failas pikseliais būtų ne mažesnis nei 3149×4724 pix.
 3. Vienas konkurso dalyvis gali pateikti iki 2 nuotraukų, bet dėl pašto dėžutės apribojimų (jeigu vienos nuotraukos dydis yra 5MB ir daugiau) turėtų siųsti kiekvieną nuotrauką atskirame laiške.
 4. 6. Konkurse priimamos tik 2021 metais Lietuvoje padarytos nuotraukos su sakuromis.
 5. Pateiktos nuotraukos turi būti originalios, niekur prieš tai nepublikuotos bei nepažeidžiančios kitų autorinių teisių.
 6. Pateiktoms nuotraukoms neturėtų būti taikomi apribojimai asmens viešinimo ar mažamečių atvaizdo saugojimo požiūriu. Jei nuotraukose matomi mažamečiai vaikai ir jų veidai, yra daroma prielaida, kad jų globotojai leidžia tai viešinti.
 7. Jeigu bus išsiaiškinta, kad konkursui pateiktos nuotraukos pažeidžia visuomenės normas bei įstatymuose nurodytus padorumo standartus ar pažeidžia trečiųjų šalių intelektinės nuosavybės teises ir pan., tokia nuotrauka bus atmesta ir nesvarstoma konkurse. Jeigu vėliau paaiškėtų, kad konkurse nugalėjusi nuotrauka pažeidžia šias sąlygas, Japonijos ambasada Lietuvoje pasilieka teisę laimėjimą anuliuoti.
 8. Konkurse laimėjusios nuotraukos taps išimtine Japonijos ambasados Lietuvoje nuosavybe, įskaitant ir autorines bei kitas intelektinės nuosavybės teises.
 9. Laimėjusių nuotraukų perdarymas gali būti taikomas tik tuo metu, jeigu bus siekiama reguliuoti failo dydį.

 

Atranka

Pateiktas nuotraukas vertins Japonijos ambasadorius Lietuvoje Shiro Yamasaki ir Lietuvos valdžios bei kultūros srities atstovų sudaryta komisija. Bus išrenkamas vienas pagrindinis nugalėtojas, 4  kategorijų laimėtojai bei 15 geriausių nuotraukų.

Rezultatų paskelbimas

2021 m. gegužės pabaigoje apie rezultatus pranešime konkurso nugalėtojams. Konkurso rezultatai bus paskelbti Japonijos ambasados „Facebook“ paskyroje (data gali keistis priklausomai nuo atrankos proceso).

 

Apdovanojimas

Pagrindiniam konkurso nugalėtojui bei 4 kategorijų laimėtojams bus įteikti padėkos raštai bei atminimo dovanos – kompanijos CANON įsteigti prizai.

Planuojama, kad 5 nugalėtojų nuotraukos bei 15 atrinktų nuotraukų bus eksponuojamos Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje birželio viduryje.

Ambasadorius Shiro Yamasaki. Donato Budraičio nuotr.

Kontaktinė informacija

Japonijos ambasada Lietuvoje:+370-5-2310465, sakura@vn.mofa.go.jp