Pagrindinis puslapis Uncategorized Kviečiama palaikyti muziejų „PERMĖ – 36“

Kviečiama palaikyti muziejų „PERMĖ – 36“

Gerbiamieji,

Rusijos valdžia kėsinasi sunaikinti unikalų Politinių represijų istorijos memorialinį muziejų „Permė-36“. Tai vienintelis muziejus visoje buvusios Sovietų Sąjungos teritorijoje, kuris įsteigtas buvusiame Gulago lageryje. Šis lageris svarbus ir lietuviams, nes jame kalėjo nemažai mūsų tautiečių, tarp jų – Balys Gajauskas, Viktoras Petkus, mons. Alfonsas Svarinskas, arkivyskupas Sigitas Tamkevičius ir kiti.

Kolegos iš Vokietijos, palaikydami memorialinį muziejų „Permė-36“, sukūrė internetinę peticiją. Persiunčiu jų kreipimąsi (žr. žemiau) ir kviečiu Jus taip pat pasirašyti minėtą peticiją bei paraginti tai padaryti savo pažįstamus.

Trumpas kreipimosi turinys tiems, kas nesupranta vokiečių kalbos:

Vokietijos Federalinis SED diktatūros įvertinimo fondas kreipiasi atviru laišku į V. Putiną dėl numatomo Memorialo „Permė-36“ naikinimo. Rusijos valdžia planuoja likviduoti šį memorialą ir atleisti jo darbuotojus. Federalinis fondas remia Permės memorialo peticiją dėl įstaigos išsaugojimo, kurią jau pasirašė 63  000 žmonių. Toliau cituojamas pareiškimas dėl Memorialo „Permė-36“  išsaugojimo. Pabrėžiama, kad šis memorialas yra vienintelė visoje Rusijoje tokio pobūdžio įstaiga, skirta Gulago aukų atminimui. Rašoma, kad Federalinis fondas prisijungia prie peticiją pasirašiusiųjų dėl „Permės-36“ išsaugojimo ir prašo palikti ponią Tatjaną Kursiną toliau eiti direktorės pareigas bei netrukdyti tirti totalitarinės Rusijos praeities. Prašoma paremti ir platinti Permės memorialo peticiją, pasinaudojant svetaine http://chn.ge/1nAsw9r.