Pagrindinis puslapis Lietuva Kurortai pageidauja daugiau turistų ir siūlo lengvinti vizų išdavimą

Kurortai pageidauja daugiau turistų ir siūlo lengvinti vizų išdavimą

Rūta LANKININKAITĖ

Medicinos turizmą plėtojantys Lietuvos kurortai norėtų daugiau turistų iš kaimyninių šalių, todėl siūlo lengvinti Šengeno vizų išdavimą. Be to, kai kurių natūralių gydomųjų išteklių paslaugos nėra serifikuotos, o tai stabdo turistų srautus.

Pernai Lietuvą aplankė daugiau nei milijonas užsienio turistų, kurie nors vieną naktį nakvojo viešbučiuose. Tačiau tokia padėtis netenkina kurortų asociacijos, skatinančios medicinos turizmą.

Turistų iš kaimyninių valstybių būtų dar daugiau, jeigu Lietuvos kurortai būtų labiau žinomi, o mineralinio vandens ar gydomojo purvo metodikas galima būtų patvirtinti Lietuvoje, o ne užsienyje. Tai atseitų pigiau.

„Didžioji dalis užsienio svečių, kurie atvyksta, dažniausiai naudojasi tam tikrais sveikatos draudimo fondais, kurie reikalauja parodyti sertifikatą, kad jie gavo tam tikrą mineralinį vandenį, būtent tokios koncentracijos ir pan.“, – sakė Ūkio ministerijos kancleris Gediminas Miškinis.

„Mes kalbame apie žinomumo didinimą, pasiekiamumą ir vizų problemas. Mes žinome, kad apie 50 procentų, įskaitant ir Vokietiją, atvykstamojo turizmo yra iš kaimyninių šalių rinkų. O čia turim vizų problemas“, – teigia Turizmo departamento direktoriaus pavaduotojas Juozas Raguckas.

Kovą dėl turistų laimi kaimyninės šalys: Latvija, Švedija, turistines vizas išduodančios ilgesniam laikotarpiui ir gerokai paprasčiau.

„Šiandien mes populiariausi būtume Rusijos, Baltarusijos, Lenkijos turistams. Didžiausi trukidžiai, jog mes neturime supaprastinto bevizio režimo. Vizų išdavimo tvarka, kaip bebūtų gaila, yra smarkiai sudėtingesnė negu mūsų kaimyninėse šalyse“, – tvirtina Neringos meras Darius Jasaitis.

Druskininkų meras sako, kad viena iš svarbiausių problemų yra transportas.

„Atvykimas į Vilnių iš daugelio šalių yra komplikuotas dėl persėdimų, reisų nebuvimo. Nuvykimas į regionus irgi atima daug laiko. Druskininkai svarsto klausimą su geležinkeliais, Baltarusijos geležinkeliais apie geležinkelio atnaujinimą“, – teigia Druskininkų meras Ričardas Malinauskas.

Pernai augo vietinio turizmo srautai, tačiau ne taip kaip norėtųsi, tvirtina kurortų vadovai.

LRT televizijos laida „Panorama“, LRT.lt

Egidijaus Jankausko nuotr.