Kuris geresnis pasirinkimas: įkraunami hibridai ar elektromobiliai?

Kuris geresnis pasirinkimas: įkraunami hibridai ar elektromobiliai?

Jeigu ruošiatės įsigyti naują automobilį, bet vis dar dvejojate, kokį variantą pasirinkti, šį straipsnį parengėme būtent tam. Aišku, šiame straipsnyje nekalbėsime apie įprastus automobilius, kurie yra varomi įprastu kuru.

Šiame straipsnyje norime palyginti kelis automobilius, tai yra įkraunamą hibridą ir elektromobilį, kurį variantą geriau pasirinkti.

Skirtumas tarp elektromobilio ir įkraunamo hibrido

Labai nesidomint automobiliais, galima susimaišyti ir manyti, kad jie yra beveik tokie pat, tačiau įsigilinus, galima matyti nemažai skirtumų. Įkraunami hibridai tarsi yra vidurys tarp elektromobilio ir įprasto automobilio, nes jis gali būti varomas tiek elektra, tiek kuru. Kadangi tokio tipo automobiliai vis labiau populiarėja, tai jie su kiekvienais metais tobulėja ir su jais važinėti tampa vis patogiau, nes be kuro galima nuvažiuoti vis daugiau kilometrų. O elektromobilis yra varomas vien tik elektra. Kadangi mūsų šalyje tai yra vieni iš naujausių automobilių, todėl ne visi su jais yra tinkamai susipažinę, todėl ne visiems yra drąsu su jais važinėti, ypač, jeigu reikia nuvažiuoti didelį atstumą. Tad ir pats pagrindinis skirtumas tarp įkraunamo hibrido ir elektromobilio yra tas, kad hibridas gali būti varomas tiek elektra, tiek benzinu, o elektromobilis tik elektra.

Įkraunamo hibrido privalumai

Įkraunami hibridai turi nemažai privalumų, pateikiame kelis iš jų:

  • Tokiame automobilyje jausitės kur kas saugiau, nes žinosite, kad pasibaigus elektros energijai toliau galėsite važiuoti varomi benzinu ir nereikės ieškoti įkrovimo stotelės.
  • Kai automobilis yra varomas benzinu, jis jo suvartoja, kur kas mažiau nei, kad važiuojant įprastu automobiliu, kuris varomas vien benzinu. Tad naudojantis tokiu automobiliu sutaupysite tikrai nemažai.
  • Didelis pasirinkimas, todėl kiekvienas gali išsirinkti pagal savo poreikius.
  • Šiais laikais labai aktuali tema yra ekologija, gamtos saugojimas ir panašiai. Todėl renkantis tokią transporto priemonę galėsite prisidėti prie gamtos saugojimo.
  • Norint į eismą paleisti kuo daugiau įkraunamų hibridinių automobilių, yra sukurtos įvairios lengvatos, kurių pagalba galima įsigyti automobilį pigiau, todėl tuo gali pasinaudoti daugelis.

Kurį variantą geriau pasirinkti?

Pirmiausia verta paminėti tai, kad renkantis bet kokį variantą iš šių abiejų variantų yra kur kas geriau, nei vairuoti įprastą automobilį. Aišku, šis apsisprendimas yra kiekvieno individualus reikalas ir reikia įsivertinti visus pliusus. Jeigu jums reikalingas automobilis dėl ilgų kelionių, labiau apsimoka rinktis įkraunamą hibridą, nes tada kelionėse jausitės ramiau, kad be jokių problemų pasieksite tikslą. Nes verta pripažinti, kad pas mus šalyje nėra pakankamai daug elektros įkrovimo stotelių, todėl ne visada galima jas rasti patogiai ir reikiamu laiku, tad tam tikrais atvejais važiuoti į ilgą kelionę gali būti ne taip patogu, kaip su įkraunamu hibridu.

PR

Komentarų sekcija uždaryta.