Pagrindinis puslapis Pasaulis Lietuva - Argentina Kultūros parodoje “Lietuvių išsireiškimai” – visi Berisso miesto lietuvių kilmės žmonės ir lietuviai, kurie šiuo metu yra Argentinoje ir Urugvajuje

Kultūros parodoje “Lietuvių išsireiškimai” – visi Berisso miesto lietuvių kilmės žmonės ir lietuviai, kurie šiuo metu yra Argentinoje ir Urugvajuje

www.voruta.lt

2017 m. balandžio mėn. 21 d. įvyko kultūros parodos “Lietuvių išsireiškimai” atidarymas Berisso miesto Dailės mokyklos patalpose. Renginį organizavo Lietuvių savišalpos ir kultūros draugija „Nemunas“ ir parėmė Berisso miesto savivaldybė.

Parodoje dalyvavo visi Berisso miesto lietuvių kilmės žmonės ir lietuviai, kurie šiuo metu yra Argentinoje ir Urugvajuje.

Per renginio atidarymą, į kurį susirinko virš 100 žmonių, Vilniaus Universiteto studentė Emilija Salomėja Pakalnytė, praktikantė iš Lietuvos, kanklėmis ir gitara atliko lietuvių liaudies dainas.

Balandžio 22 d. Dailės mokyklos patalpose pasirodė Vilniaus universiteto teatro kinetinė trupė, kuri parodė spektaklį “Per kūną”. Trupė, vadovaujama režisieriaus ir choreografo Andriaus Pulkauninko, įkurta Vilniuje 1999 metais, tęsianti vis atsinaujinančias VU teatro formas, kurios gyvuoja jau 440 metų. Tai yra viena pirmųjų postdramatinių trupių Lietuvoje, auganti ir nuolatos besikeičianti.

Nors nuolat joje kito nariai ir pavadinimas, ji išliko ištikima postmodernaus neverbalinio teatro tradicijoms, bandymams sujaukti publikos sąmonę absurdiškais sceniniais eksperimentais. Pasirodyme taip pat dalyvavo vietinis teatras su spektakliu “Minties sala”.

“ARBATĖLĖS” 13- ŲJŲ METINIŲ MINĖJIMAS PRAĖJUSĮ SEKMADIENĮ

Balandžio 23 d., “Nemuno” lietuvių draugijos patalpose įvyko Arbatėlės 13- ųjų metinių minėjimas. Renginyje, kuriame dalyvavo daugiau nei šimtas bendruomenės narių ir mėgavosi tradicine arbatėle, pasirodė Vilniaus universiteto teatro kinetinė trupė, kuri parodė spektaklį “Per kūną”. “Arbatėlė” vyksta kiekvieno mėnesio paskutinį penktadienį. Tradiciniu tapusiame renginyje visi susirinkusieji geria arbatą, vyresnės moterys pasakoja lietuviškas pasakas ir patarles.

Sociedad Cultural Lituana de SS. MM. „Nemunas“ de Berisso

Lietuvių savišalpos ir kultūros draugija „Nemunas”