Pagrindinis puslapis Pasaulis Lietuva - JAV Kultūros ministro vizito JAV metu – dėmesys ryšių su užsienio lietuviais stiprinimui, kūrybinėms industrijoms, kinui ir kultūros paveldui už Atlanto

Kultūros ministro vizito JAV metu – dėmesys ryšių su užsienio lietuviais stiprinimui, kūrybinėms industrijoms, kinui ir kultūros paveldui už Atlanto

Kultūros ministras Šarūnas Birutis spalio 7-14 dienomis lankosi Jungtinėse Amerikos Valstijose – Los Andžele ir Čikagoje. Tikimasi, jog šis vizitas sustiprins Lietuvos ir JAV partnerystę kultūros srityje, praplės jau esamas ir suteiks naujų galimybių dvišaliam ekonominiam bendradarbiavimui kūrybinių industrijų lauke.

Ministras vizito Amerikoje metu šios šalies kūrybinių industrijų atstovams ir galimiems investuotojams, pristatys Lietuvos investicinę aplinką ir galimybes bendradarbiauti kūrybinių industrijų, kino srityje.

Lietuva kino srityje jau yra dirbusi su 38 kompanijomis iš JAV, bendradarbiauja su Suomijos, Rusijos, Italijos, Prancūzijos, Airijos, Latvijos, Norvegijos, Lenkijos, Vokietijos, Jungtinės Karalystės kino kūrėjais.

Tikimasi, jog partnerystė tarp Lietuvos ir JAV kino industrijos atstovų ateityje tik stiprės, nes Lietuva užsienio kino industrijos atstovams gali pasiūlyti patrauklias mokesčių lengvatas užsienio kino kūrėjams, kvalifikuotų specialistų komandų pagalbą, įrangą, šalyje gausu filmavimui tinkamų kultūrinių ir gamtinių kraštovaizdžių, Lietuva patraukli dėl galimybės filmuoti įvairiais metų laikais, Vilniuje ir Kaune veikia informaciją ir visokeriopą organizacinę pagalbą teikiantys kino biurai. Lietuva investicijoms patraukli dėl išvystytos, kino industrijos verslui palankios infrastruktūros  ir nedidelių kainų.

Vizito metu daug dėmesio bus skiriama naujų rinkų ir investicijų paieškoms, abiejų šalių bendradarbiavimo stiprinimui kultūros srityje – ministras taip pat susitiks su Amerikos lietuvių bendruomene, aptars lietuviškojo kultūros paveldo Amerikoje išsaugojimo galimybes ir planus.

Kultūros ministerijos informacija, nuotr. – europamaxima.eu