Pagrindinis puslapis Lietuva Nuomonės, diskusijos, komentarai Kultūros ministras: „Vytis“ Lukiškių aikštėje – geriausias sprendimas artėjant Valstybės 100-mečiui

Kultūros ministras: „Vytis“ Lukiškių aikštėje – geriausias sprendimas artėjant Valstybės 100-mečiui

Kultūros ministras Šarūnas Birutis susitiko su „Vyčio paramos fondo“ atstovais – fondo pirmininko pavaduotoju Viliumi Kavaliausku, architektais Kęstučiu Akelaičiu ir Gintaru Čaikausku, kurie ministrui pristatė „Vyčio“ skulptūrinės–architektūrinės kompozicijos Lukiškių aikštėje idėją ir fondo veiklos planus.

„Vyčio paramos fondo“ atstovai informavo ministrą, kad kartu su Lietuvos kūrėjais spalio 28 d. paskelbė atvirą, geriausio Valstybės simbolio „Vyčio“ skulptūrinio modelio, kuris taptų centriniu planuojamos Lietuvos laisvės kovotojų atminimo įamžinimo skulptūrinės–architektūrinės kompozicijos Lukiškių aikštėje Vilniuje akcentu, konkursą.

Pasak visuomeninio fondo atstovų, jų iniciatyva yra skirta Valstybės 100-mečio įprasminimui, kad Valstybės simbolis telktų ir įkvėptų Lietuvos žmones. Iniciatyvos autoriai tikisi, kad visuomenė palaikys jų idėją ir prisidės aukodami paminklui savo lėšas ar laiką.

Kultūros ministras pasidžiaugė gražia iniciatyva ir išreiškė tvirtą paramą „Vyčio paramos fondo“ idėjai, kuri suburtų Lietuvos žmones ir būtų pats geriausias artėjančio Lietuvos šimtmečio įprasminimas – Lietuvos žmonių dovana sau ir Valstybei.

„Paminklo „Vytis“ pastatymas Lukiškių aikštėje – turi išskirtinę reikšmę Lietuvai. Džiaugiuosi, kad yra iniciatyvių ir neabejingų visuomenės veikėjų pasitinkant Valstybės 100-metį. Žmonių, kurie sugeba sutelkti iškiliausius Lietuvos kultūros ir meno atstovus vardan bendro tikslo – paminklo, kuris simbolizuotų vienybę, bendrumą ir būtų geras užtaisas telkiant visuomenę bendriems ateities darbams. Tvirtai remiu šią „Vyčio paramos fondo“ idėją ir kviesiu visus Lietuvos žmones paremti ją ir prisidėti prie jos įgyvendinimo“, – dėkodamas už iniciatyvą sakė Š. Birutis.

Šiuo metu 85 iškiliausi šalies šviesuoliai – garsiausi meno ir kultūros atstovai ir kiti šalį garsinantys profesionalai yra susibūrę į „Vyčio“ visuomeninį fondą, kurio atstovai paaukojo pirmąsias lėšas projektui ir kartu su dailės ir architektūros profesionalais paruošė konkurso sąlygas ir jį paskelbė. Fondo atstovai yra pasiruošę sukaupti visas paminklo konkursui bei statybai reikalingas lėšas.

lrkm.lt