Pagrindinis puslapis Europa Seinų - Punsko kraštas Kriminalinis įvykis Punske, arba kaip kurstoma tautinė neapykanta

Kriminalinis įvykis Punske, arba kaip kurstoma tautinė neapykanta

www.sejny.policja.gov.pl nuotr.

www.punskas.pl

Kriminaliniams įvykiams mūsų portale paprastai neskiriame dėmesio. Tačiau šį kartą toks nusikaltimas įgavo tautinės neapykantos kurstymo požymių, todėl jo nutylėti negalima.

Prieš keletą dienų Lenkijos žiniasklaida plačiai paviešino paskutinio šeštadienio naktį Punske įvykusį kriminalinį nusikaltimą.

News Polsat televizija informavo: „Lietuvis išsiėmęs peilį Punske sužeidė penkis lenkus. Prokuratūra: Be priežasties.“

Internetinis portalas „Do rzeczy“, remdamasis portale suwalki24.pl paskelbta žinute, paantrino: „Punske Palenkės policija sulaikė vyrą, kuris užpuolė ir peiliu sužeidė penkis lenkus. Užpuolikui 21 metai. Jis kilęs iš Lietuvos.“ Kad informacija atrodytų „svaresnė“, nuo savęs pridūrė, jog 5 nukentėję asmenys yra lenkai.

Lenkų dvisavaitraščio „Najwyższy Czas” internetinis puslapis paskelbė: „Peiliu ginkluotas asmuo Punske. Lietuvos pilietis užpuolė penkis lenkus. Kas ten tokio įvyko? Punske policija sulaikė vyrą, kuris užpuolė ir peiliu sužeidė penkis lenkus. Pareigūnai tikina, kad užpuolikui 21-eri ir jis yra iš Lietuvos.“

Panašaus pobūdžio informaciją pateikė ir Lenkijos valstybinė televizija TVP Info. Jos tinklalapyje rašoma: „Peiliu ginkluotas asmuo Punske. Ligoninėje atsidūrė penki lenkai. 21-erių metų Lietuvos pilietis prie baro patalpų Punske (Palenkės vaivadija) peiliu sužalojo penkis asmenis. Užpuolikas policijos sulaikytas. Jam gresia 5 metai kalėjimo.“

Įvykiui iliustruoti buvo pasitelktos kraupios, nieko bendro su nusikaltimu neturinčios nuotraukos.

http://www.nczas.com/2018/05/08/co-tam-sie-stalo-w-punsku-litwin-zaatakowal-i-zranil-nozem-5-polakow/

Įvykis Punske susilaukė ksenofobinių komentarų internetinėje erdvėje. Pateikiu tik keletą: „Pats laikas pakviesti kryžiuočius, kad jie padarytų tvarką su lietuviais, kaip kitados tai padarė su pagonimis prūsais.“ „Tikroji istorija: lietuvių lenkaėdis ir satanistinis religinis eretikas […] užpuolė Lenkijoje, lenkų žemėje, 5 vietinius piliečius, vien dėl to, kad jie lenkai.“

Apie įvykį Punske galima pasiskaityti Seinų policijos internetinėje svetainėje: http://www.sejny.policja.gov.pl/p11/aktualnosci/52184,Nozownik-z-Punska-zatrzymany.html. Čia, beje, nėra informacijos nei apie užpuoliko, nei apie nukentėjusiųjų tautybę.

„Esu iš Punsko, – rašo vienas iš komentuotojų, – ir nei vienas iš nukentėjusiųjų nėra lenkas, tai vietiniai lietuviai.“

Nors visi nukentėjusieji yra Punsko krašto lietuviai, per visą Lenkiją panaudojus manipuliaciją nuvilnijo informacija, kad Punske puolami ir peiliais pjaustomi lenkai. Tai akivaizdus tautinės nesantaikos ir neapykantos kurstymas, kurį sąmoningai vykdo Lenkijos žiniasklaida.

http://punskas.pl/kriminalinis-ivykis-punske-arba-kaip-kurstoma-tautine-neapykanta/