Pagrindinis puslapis Uncategorized Krašto apsaugos viceministras V. Umbrasas su Austrijos kolegomis aptarė ES saugumo ir gynybos politikos aktualijas

Krašto apsaugos viceministras V. Umbrasas su Austrijos kolegomis aptarė ES saugumo ir gynybos politikos aktualijas

2012 m. lapkričio 12–13 d. krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas lankėsi Vienoje, Austrijoje, kur susitiko su Austrijos Generalinio štabo viršininku generolu Edmundu Entacheriu (Edmund Entacher), Austrijos gynybos ir užsienio reikalų ministerijos atstovais.

Susitikimuose viceministras V. Umbrasas pristatė Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai 2013 metų antrąjį pusmetį prioritetus gynybos srityje, Lietuvos karių pasirengimą 2013 metų antrąjį pusmetį budėti Jungtinės Karalystės vadovaujamoje daugiašalėje ES kovinėje grupėje. Abiejų šalių atstovai taip pat aptarė regioninio saugumo klausimus, ES bendros saugumo ir gynybos politikos aktualijas – ES bendradarbiavimą su Rytų partneriais, ES operacijas, ES kovinių grupių pajėgumų generavimo procesą ir kt. klausimus.

Taip pat buvo aptartos Lietuvos ir Austrijos dvišalio karinio bendradarbiavimo, kuris daugiausia plėtojamas karinio mokymo srityje, tolesnės perspektyvos.

Vizito metu krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas Lietuvos Vyriausybės vardu taip pat pasirašė Lietuvos ir Austrijos susitarimą dėl keitimosi įslaptinta informacija ir įslaptintos informacijos abipusės apsaugos. Susitarimas numato Lietuvos ir Austrijos įsipareigojimus užtikrinant įslaptintos informacijos, kuria keičiamasi arba kuri sukuriama bendradarbiaujant, apsaugą, susitarime nustatomi įslaptintų sandorių sudarymo reikalavimai, vizitų procedūros, ginčų sprendimo tvarka ir kiti klausimai.

Austrijos gynybos ir užsienio reikalų ministerijų nuotr.

www.kam.lt

Nuotraukose: V. Umbrasas sutarties pasirašymo metu su Austrijos užsienio reikalų misterijos generaliniu sekretoriumi Dr. Johannesu Kyrle ir su Austrijos Generalinio štabo viršininku generolu Edmundu Entacheriu