Pagrindinis puslapis Lietuva Į kovą su smurtu – kampanijos „Už saugią Lietuvą“ partneriai „Pasibelsk“

Krašto apsaugos viceministras V. Umbrasas dalyvavo ekonomikos forume Lenkijoje

2012 m. rugsėjo 4-7 d. krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas dalyvavo XXII Ekonomikos forume Krynicoje, Lenkijoje. Pagrindinė forumo tema – „Nauja sudėtingo laikotarpio vizija. Europa ir pasaulis kovoje su krize“ (angl. New Visions for Hard Times. Europe and the World Confronting the Crisis).

Viceministras V. Umbrasas konferencijos tarptautinio saugumo diskusijų dalyje skaitė pranešimą „ES kariuomenė kaip XXI a. Europos saugumo bastionas“ (angl. EU Army as a Bastion of the European Security in the 21st Century). Tarptautinio saugumo diskusijose taip pat dalyvavo Lenkijos gynybos ministras Tomaszas Siemoniakas ir buvęs Didžiosios Britanijos gynybos ministras Dougas Hendersonas, Europos gynybos agentūros direktoriaus pavaduotojas atsargos brigados generolas Adamas Sowa ir buvęs Vakarų Europos Sąjungos generalinis sekretorius Wimas van Eekelenas.

Kalbėdamas apie Europos saugumo iššūkius V. Umbrasas susirinkusiems priminė pokario metais Europoje gyvavusią integracijos idėją, išdėstytą Pleveno plane, ir jos kertinę mintį, kad euroatlantinės erdvės saugumas priklauso nuo pačios Europos sugebėjimo užtikrinti savo saugumą. V. Umbrasas taip pat atkreipė forumo dalyvių dėmesį į tai, kad šiandieninė saugumo aplinka yra sudėtinga ir nenuspėjama, todėl efektyviai ES gynybai reikia daug politinės valios ir realių įsipareigojimų. Jo teigimu, ES šūkis „Vienybė įvairovėje“ puikiai atspindi ES įkūrėjų mintį, jog valstybių narių skirtumai gali ir turi būti bendro Europos saugumo varikliu.

„Svarbu nepamiršti, kad būtina efektyvios gynybos sąlyga yra vienodas grėsmių suvokimas ir todėl šiandien ES būtina apsispręsti, kas šiuolaikiniame pasaulyje yra svarbiau: teritorinė gynyba, ar operacijos už ES ribų“, – susirinkusiems kalbėjo viceministras, pabrėždamas, kad ieškant atsakymo į šį ir kitus svarbius ES klausimus pasitarnautų strateginė diskusija dėl Bendrosios saugumo ir gynybos politikos (BSGP) ateities.

Savo pranešime V. Umbrasas taip pat atkreipė dėmesį į būsimo Lietuvos pirmininkavimo 2013 m. prioritetus BSGP srityje: energetinis saugumas, Rytų partnerystė.

Kasmet Ekonomikos forumas Krynicoje, kuris neoficialiai vadinamas Rytų Europos Davosu pritraukia daug politikų, ekonomikos, energetikos, saugumo sričių ekspertų, parlamentarų ir kitų garbingų svečių iš viso pasaulio.

KAM EBD informacija ir nuotr.

www.kam.lt