Pagrindinis puslapis Lietuva Kariuomenė Krašto apsaugos ministras A. Anušauskas Rukloje susitiks su naująja Vokietijos gynybos ministre Ch. Lambrecht

Krašto apsaugos ministras A. Anušauskas Rukloje susitiks su naująja Vokietijos gynybos ministre Ch. Lambrecht

Krašto apsaugos ministras A. Anušauskas Rukloje susitiks su naująja Vokietijos gynybos ministre Ch. Lambrecht

KAM  archyvo nuotr.

www.voruta.lt

Gruodžio 19 d. krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas susitiks su į Ruklą atvykstančia naująja Vokietijos gynybos ministre Christine Lambrecht. Ministrai aptars saugumo situaciją regione, dvišalį bendradarbiavimą gynybos srityje, kitus aktualius klausimus. Ministrė Ch. Lambrecht taip pat susitiks su Rukloje dislokuotais savo šalies kariais, NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės vadovybe.

Jau penkerius metus Vokietija vadovauja Lietuvoje dislokuotai NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei ir skiria jai didžiausią karių skaičių. Šiuo metu tarptautiniame batalione, kuriame apie 1100 karių, maždaug 550 karių yra iš Vokietijos.

Vokietija yra viena pagrindinių Lietuvos sąjungininkių saugumo ir gynybos srityje. Vokietija ypač prisideda prie Lietuvos gynybinių pajėgumų vystymo, yra ilgametė glaudi Lietuvos partnerė modernizuojant Lietuvos kariuomenę, ginkluotę, karinę techniką. Kartu su Lietuva investuoja į geresnių treniravimosi ir gyvenimo sąlygų sudarymą sąjungininkų ir Lietuvos kariams. Lietuva iš savo pusės yra pasirengusi užtikrinti reikiamas Vokietijos ir kitų sąjungininkų buvimo Lietuvoje sąlygas, taip pat ir vystant ir plečiant karinę infrastruktūrą Lietuvoje.

Vokietija ne tik vadovauja NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei, bet taip pat aktyviai dalyvauja ir NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse. Pastaruoju metu šalis tapo ir pagrindine Lietuvos partnere tarptautinėse operacijose Malyje ir Viduržemio jūroje.