Pagrindinis puslapis Lietuva Koncerte „Už vaikystę“ laukiama ir Prezidento Valdo Adamkaus

Koncerte „Už vaikystę“ laukiama ir Prezidento Valdo Adamkaus

Į šį šeštadienį, spalio 27 d., vyksiantį paramos koncertą Lietuvos vaikams „Už vaikystę“ ketina atvykti ir Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus. Jo vizitas neatsitiktinis: būtent Prezidentas 2002 metų rugsėjį kartu su Jos Didenybe Švedijos Karaliene Silvija, atidarė vieną iš visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ vaikų dienos centrų Vilniuje „Duok ranką“. „Duok ranką“ veikia iki šiol. Į Centrą, įsikūrusį viename iš standartinių 3 kambarių butų Fabijoniškių mikrorajone, kasdien ateina iki 20 vaikų. Daugiausiai ne iš socialinės rizikos, bet nepasiturinčių, skurdžiai gyvenančių ir socialiai remtinų šeimų. Keli vaikai tik Centro savanorių rėmimo dėka atvažiuoja čia iš Lazdynų mikrorajono, kur Centras buvo įsikūręs anksčiau.

Vaikų, kurie Centre leidžia laiką po pamokų, istorijos unikalios, bet susietos skurdo, smurto, patyčių, o kartu ir vilties gija. Skirtingai nei į mokyklą, čia jie ateina niekieno neraginami, o per vasaros atostogas jau lūkuriuoja prie durų gerokai anksčiau, nei Centras pradeda darbo dieną. Tokia ir dvylikametės Neringos (past. – vardas pakeistas) vaikystės patirtis. Augusi keturių vaikų šeimoje, dabar 12-etė mergaitė gyvena tik su mama ir broliu. Iš karto po tėvų skyrybų dėl mamos suklupimo ties alkoholio liga bei teismo sprendimo Neringa „atiteko“ tėčiui. Šiam sukūrus naują šeimą, Neringai nuo naujosios mamos teko ne kartą ragauti fizinio smurto, užgauliojimų, mokykloje – vaikų patyčių. Todėl po kurio laiko įvyko antrasis teismas, grąžinęs mergaitę mamai. Per tą laiką vyresnioji sesuo išvažiavo iš Lietuvos, o vienas iš broliukų, tąkart 8 mėnesių kūdikis, netikėtai mirė. Kaip pati mergaitė sako, dabar ir ji kartais pabūna mama esančiam broliui, šiemet pradėjusiam eiti į mokyklą.

Nuo pat įkūrimo pradžios Centre dirbančių specialistų teigimu, Neringos istorija kaskart nuliūdina, bet tuo pačiu sužavi naujai. Nepaisant mergaitės išgyvenimų dėl tėvų skyrybų, brolio mirties, atsiradusios naujos mamos ir sesers emigracijos, Neringa, suaugusi savo nevaikiškos vaikystės pagrindu, puikiai mokosi, Centre mielai padeda kitiems vaikams ruošti pamokas, filosofuoja daugeliu suaugusiems svarstomų temų, nepaleidžia iš akių brolio ir svajoja studijuoti universitete. Gabi mergaitė puikiai sutaria su bendraamžiais ir kiek vyresniais vaikais, dažnai stebina savo išprusimu ir santūriais atsakymais į įvairius klausimus. Mergaitė yra itin jautri, tačiau geranoriška, paslaugi. Dėl savo charakterio savybių, imlumo žinioms, žingeidumo bei nevaikiškos pasaulėjautos ir pagalbos kitiems, vaikų bei Centro darbuotojų jau dabar su pasididžiavimu vadinama būsima prezidente. Kas žino, galbūt Neringa išties kada nors ja taps?

Kaip padėti vaikams, dėl savo nelengvos vaikystės priverstiems įgyti atsparumo negandoms, ištverti nepelnytą smurtą ir kitų pagiežą, kartais badą ir tėvų nepriežiūrą? Tiems, kurie priversti suaugti per anksti? Sužinokite jau šį šeštadienį, spalio 27 d., 19 val. įsijungę LNK – paramos koncertą „Už vaikystę“.

Kartu padėkime jiems siekti savo tikslų.