Pagrindinis puslapis Uncategorized Koncertas-susitikimas „Nuo aukštų dainos bokštų“

Koncertas-susitikimas „Nuo aukštų dainos bokštų“

Koncertas-susitikimas „Nuo aukštų dainos bokštų“

www.voruta.lt

2018 m. lapkričio 20 d., 18.00–20.00 val.

Valdovų rūmų Didžioji renesansinė menė

Koncertas-susitikimas, skirtas
prof. Petro Bingelio 75-mečiui
ir Kauno valstybinio choro 50-mečiui

Dalyvauja
KAUNO VALSTYBINIS CHORAS
Meno vadovas ir dirigentas PETRAS BINGELIS

BEATA ANDRIUŠKEVIČIENĖ (fortepijonas)

Renginio vedėja AUDRONĖ ŽIGAITYTĖ-NEKROŠIENĖ

Programoje lietuvių ir užsienio autorių kūriniai

Visada žvalus, kupinas energijos, tiesus it styga dirigentas Petras Bingelis tvirtu žingsniu eina Laisvės alėja. Norėdamas nepavysi. Atrodo, metrikų klaida, bet ne, tikrai 2018 sausio pradžioje Lietuvos chorvedžių chorvedys sulaukė sidabrinio jubiliejaus.

Gyvenimo ir kūrybos pilnatvės amžius. Jis ypač prasmingas, kai šitiek daug nuveikta: ne sau, ne savo gerovei, o gimtinei, savos žemės kultūrai, kai įtaigiu žvilgsniu ir energingais mostais Lietuvos vardas skelbtas visam pasauliui, o to ypač reikėjo 1990-aisiais, kai visi rankomis susikibę stovėjome vardan tos Lietuvos, o dirigavo jis – Petras Bingelis.

Sakysite, per skambu? Per didinga?

Nė kiek. Juk tų – Atgimimo laikų – liudininkai esame, ir mūsų šimtai tūkstančių.

Ir mums giedojo, dainavo Baltijos kelyje galingiausias Kauno valstybinis choras. O priekyje stovėjo maestro. Dažnai kartu su aktoriumi Laimonu Noreika. Prisimenate?

Petras Bingelis Kauno valstybinio choro vyriausiasis dirigentas nuo 1969 m. (tuomet muzikui tebuvo 25-eri). Dainų švenčių dirigentas nuo 1970 m. 1993 m. maestro apdovanotas Nacionaline kultūros ir meno premija. Čia tik kelios žymės kūrybinio gyvenimo partitūroje, kurioje šalia gausybės natų, tempų nuorodų, dinaminių ženklų ir pauzių galima pastebėti ir tokį paprastą žodžių junginį: „Kūrinys Lietuvoje atliktas pirmąjį kartą.“ Taip, būtent maestro mostų vedami pirmąsyk Lietuvoje skambėjo Johanno Sebastiano Bacho, Hectoro Berliozo, Johanneso Brahmso, Gabrielio Fauré, Benjamino Britteno, Sergejaus Rachmaninovo, Pēterio Vasko, Alfredo Schnittkeˊs ir daugybės kitų autorių šedevrai. Ir beveik visi Lietuvos autorių chorinės muzikos opusai. Skambėjo darniai, brandžiai, vokaline prasme nepriekaištingai.

Alina Ramanauskienė


Renginys nemokamas, tačiau maloniai prašom registruotis iš anksto, paspaudus šią nuorodą.