Pagrindinis puslapis Lietuva Koncertas Pabaltijo Velykos

Koncertas Pabaltijo Velykos

Johanno Valentino Mederio „Pasija pagal šv. Matą“

Tarptautinis senosios muzikos ansamblis „Canto Fiorito“ kartu su Goethe’s institutu pirmą kartą Lietuvoje pristato vokiečių kilmės kompozitorių Johanną Valentiną Mederį, kuris XVII-XVIII a. sandūroje gyveno ir kūrė Baltijos regione (Abiejų Tautų Respublikoje, Latvijoje, Estijoje ir Karaliaučiuje). Remiantis jo amžininko Johanno Matthesono „Enciklopedija“, Mederis buvo iškilus vargonininkas ir dainininkas, taip pat gerai vertintas kompozitorius, kurio kūryboje buvo ryški XVII amžiaus italų muzikos įtaka.

Tarp daugybės Mederio sakralinių kompozicijų „Pasija pagal Šv. Matą” (1700 m.) užima ypatingą vietą, nes šiame kūrinyje pirmiausia atsirado kai kurie stilistiniai bruožai, kuriuos vėliau naudojo Johannas Sebastianas Bachas savo garsiosiose pasijose – pavyzdžiui, perteikė Jėzaus Kristaus žodžius naudojant arioso stilių.

Kviečiame atšvęsti Velykas iš naujo išgyvenant Kristaus Kančios ir Prisikėlimo istoriją Pabaltijo baroko dvasia ir susipažinti su vokiečių kilmės kompozitoriumi, atlikusiu svarbų vaidmenį mūsų krašto muzikos gyvenime. Pasijas atliks tarptautinė dvylikos senosios muzikos atlikėjų komanda iš Vokietijos, Belgijos, Prancūzijos, Latvijos ir Lietuvos.