Pagrindinis puslapis Pasaulis Išeivija Kol Lietuvos dėmesio centre – politika, Vokietijoje – Lietuva

Kol Lietuvos dėmesio centre – politika, Vokietijoje – Lietuva

Sergėj Šišulin nuotraukos

Evelina KISLYCH, Hamburgas

Tuo tarpu, kai š. m. gegužės 17-oji diena Lietuvoje žymima raudonai dėl įsiplieskusių ir vis smarkiau, kaip ugnis besiplečiančių priešrinkiminių politinių peripetijų, Hamburgo lietuvių bendruomenė garsiai dainuoja Lietuvos himną. Džiaugiamasi vykstančiomis kultūrinėmis ir dvasinėmis statybomis, nepaisant juos nuo Lietuvos skiriančių tūkstančių kilometrų.

Kol neaiškūs postų dalinimaisi skaldo ir griauna iki tol bent 26 metus kurtą pasitikėjimą ir stabdo darbus, užsienyje gyvenantys lietuviai tęsia darbus lietuvybės, jos išlaikymo ir puoselėjimo labui – užsienio lietuvių bendruomenių valdybos suinteresuotos į savo identiteto išsaugojimą užsienio lietuvių tarpe.

Apie šimtą lietuvių sudaranti bendruomenė (į Hamburgą atblokštų priverstinai, siekiančių nemokamo aukštojo mokslo, geresnio gyvenimo ar dėl kitų priežasčių) kasmet rengia visuotinį susirinkimą, kurio metu yra aptariamos visos bendruomenės aktualijos. Šiemet visuotinis susirinkimas įvyko kiek anksčiau nei įprastai – gegužės 17-osios vakarą.

Visuotiniame susirinkime dalyvavo ne tik bendruomenės senbūviai, tokie kaip Teresė Lipšienė, Elena Baliulis bei kiti, bet ir gausa jaunimo.

Susirinkimo metu buvo aptarti šeši mėnesiai, per kuriuos HLB pavyko suorganizuoti per dešimt lietuvybės išsaugojimą bei jos vystymasis skatinančių renginių.

HLB pirmininkė Lina Jahn džiaugėsi, kad per tokį trumpą laiką pavyko sulaukti daugybės svečių iš Lietuvos – Telšių vyskupo Genadijaus Lino Vodopjanovo, brolių pranciškonų Gedimino Numgaudžio ir Pauliaus Vaineikio, Jono Markūno. Lietuviai ne tik turėjo progą išvysti G. Numgaudžio idėjos – filmo apie Krikštą „Avinėlio vartai“ (rež. A. Stonys) pristatymą, bet ir išvysti Gabijos Marijos Krikšto sakramento priėmimo šventę. Lietuviams taip pat įsiminė pokalbiai apie  Lietuvos laisvę su broliu P. Vaineikiu, kuris atvežė ir pakankamai lietuviškos spaudos – didelę vertę turinčias Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos (LLKS) išleistas knygas „Pūtėme prieš vėją“ ir kt.

Taip pat džiaugiamasi Prancūzijoje gyvenančio ir kuriančio lietuvių rašytojo Valdo Papievio viešnage bei knygos „Odilė arba oro uostų vienatvė“ pristatymu Lietuvių katalikų sielovados patalpose.

Labiausiai įsiminusios ir rezultatyviausiomis įvertintos šios šventės – „Kalėdų stebuklo belaukiant“ bei Vasario 16-osios minėjimas, kuriose dalyvavo ir savo muziką taip pat dovanojo lietuvių violončelininkas Vytautas Sondeckis.

Aptarti ir mažesni, tačiau ne ką mažiau jaukūs Kūčių, Velykų vakarai, jaunųjų muzikantų pasirodymai. Šiemet surengtas ir geromis emocijomis palydėtas Atvelykio koncertas, kurį dovanojo lietuvių smuikininkas Martynas Švėgžda von Bekker.

Susirinkimo metu taip pat  buvo išrinkta nauja Hamburgo lietuvių bendruomenės valdyba:

–          Lina Jahn

–          Akvilė Kalinaitė

–          Algirdas Šochas

–          Evelina Kislych

–          Saulė Tjards

–          Kristina Bartašiūtė

–          Loretis Bieliauskas

–          Ieva Kudirkaitė

Primename, kad Pasaulio lietuvių bendruomenės valdybos pirmininkės pareigas eina taip pat Hamburgo lietuvių bendruomenės narė, aktyvistė Dalia Henkė.