Kokius šampūnus Lietuvoje moterys naudojo seniau ir kokius dabar?

Kokius šampūnus Lietuvoje moterys naudojo seniau ir kokius dabar?

Šiandien, kuomet šampūnų pasiūla yra įspūdinga, ko gero, ne viena mergina ar moteris susimąsto, kokias priemones galvos plovimui naudodavo dailiosios lyties atstovės anksčiau. Jei ir jūs norite sužinoti atsakymą į šį klausimą, skaitykite toliau.

Šampūnai, kurie buvo naudojami anksčiau, nei iš tolo negalėjo prilygti tiems, kuriuos galima įsigyti šiandien. Reikia pastebėti, jog tie šampūnai, kurie buvo naudojami anksčiau, nuo dabartinių gerokai skyrėsi ne tik savo išvaizda, bet ir sudėtimi. Gaminant tuos šampūnus, kurie rinkoje buvo prie 15 – 20 metų, buvo mažiau naudojamo konservantų, kvapiųjų medžiagų. Tačiau nereikia manyti, jog dabartiniai šampūnai savo sudėtimi yra prastesni nei tie, kurie buvo gaminami anksčiau: priešingai, reikia pastebėti, jog bėgant laikui šampūnų kūrimui buvo naudojamos naujos technologijos, o taip pat šampūnai pradėti kurti iš kur kas didesnio kiekio komponentų. Būtent komponentų gausa ir yra vienas didžiausių privalumų, kuriuo gali pasigirti šiandien gaminami bei parduodami šampūnai. Šiandienos produkciją, skirtą plaukų švarai palaikyti, praturtintą įvairių augalų ekstraktais bei aliejais, o taip pat ir vitaminais, kurie stiprina plaukus, padeda juos išlaikyti sveikais ir blizgiais, rasite čia.
Negalima nepaminėti ir dar vieno svarbaus dalyko: reikia pabrėžti, jog jau kurį laiką yra kuriami šampūnai, kurie padeda išspręsti tam tikrą plaukų problemą, pavyzdžiui, stabdo plaukų slinkimą ar naikina pleiskanas.

Kalbant apie tai, kuo skiriasi anksčiau bei dabar naudojami šampūnai, negalima nepaminėti ir dar vieno, ne ką mažiau svarbaus skirtumo: ankstesnių šampūnų gamintojai negalėjo pasiūlyti šampūnų, kurie būtų skirti tik tam tikram plaukų tipui, tuo tarpu, šiandien bet kurioje kosmetikos bei plaukų priežiūros prekių parduotuvėje galime rasti šampūnų, skirtų tamsiems, šviesiems, dažytiems, garbanotiems, lygiems, pažeistiems, riebiems ar sausiems plaukams prižiūrėti.

Norint dar geriau suprasti skirtumus tarp anų ir šių dienų šampūnų, dėmesį verta atkreipti į tai, jog palyginti visai neseniai atsirado ekologiški šampūnai. Dar prieš 10 – 15 metų tokių šampūnų mūsų šalyje net nebuvo, tuo tarpu šiandien jie yra viena populiariausių prekių, skirtų plaukų priežiūrai.

Na, ir žinoma, šampūnų, kurie buvo naudojami anksčiau ir šampūnų, kurie yra naudojami dabar, pakuotės taip pat labai skyrėsi: šiandieninių šampūnų buteliukai yra įmantresnių formų, naudojama daugiau spalvų bei dekoro elementų.

Jau sužinojome, kokie šampūnai buvo naudojami anksčiau, tačiau dėmesį verta atkreipti ir į tai, jog galvos trinkimui buvo naudojami ne tik šampūnai, bet ir įvairios kitos priemonės. Tiesa, reikia paminėti, jog daugelis priemonių, kurias čia išvardinsime, šių dienų kontekste atrodys itin keistai. Viena iš priemonių yra… paprasčiausias kefyras. Pasirodo, jog šis pieno produktas nešvarumus pašalina ne ką prasčiau nei šampūnas, tad šią paslaptį žinojo prie šimtą ir daugiau metų gyvenusios dailiosios lyties atstovės. Ne ką mažiau buvo populiarus ir duonos šampūnas. Norint pasigaminti tokią priemonę, reikėjo duonos gabalėlį užpilti vandeniu ir gauta košele trinkti plaukus. Na, ir žinoma, negalima nepaminėti ir įvairių žolelių nuovirų, kurie senovėje buvo itin populiarūs ir puikiai pašalindavo susikaupusius nešvarumus, užtikrindami plaukų švarą.

Kaip matyti, tarp anksčiau naudotų ir šiandien naudojamų šampūnų, galima įžvelgti išties nemažai skirtumų: gaminant ankstesnius šampūnus buvo naudojama mažiau komponentų, tame tarpe plaukams taip reikalingų įvairių augalų aliejų, ekstraktų bei vitaminų; šiandien plaukų priežiūros prekių parduotuvėse bei salonuose galime rasti šampūnų, kurie yra skirti konkrečiam plaukų tipui arba tam tikrai problemai pašalinti; šiandien šampūnų pasiūloje galime rasti ir ekologiškų šampūnų. Šiuolaikiniai šampūnai nuo ankstesnių gerokai skiriasi ne tik savo sudėtimi bei savybėmis, bet ir pakuočių išvaizda.

Naujienos iš interneto