Pagrindinis puslapis Aktualioji publicistika Ko norėčiau paklausti kandidato į prezidentus

Ko norėčiau paklausti kandidato į prezidentus

Ko norėčiau paklausti kandidato į prezidentus

 

 Vydas ASTAS, Vilnius, www.voruta.lt

Šiomis dienomis kandidatai į prezidentus dalyvauja įvairiausiuose debatuose, susitikimuose, atsakinėja į klausimus, pateikia savo nuostatą ir savo matymą. Deja, dažnai tie klausimai ir tos pokalbių temos yra tik apie ekonomiką, socialinę atskirtį ir panašius dalykus, tarsi prezidentas būtų tas stebukladarys, kuris turi stebuklingą lazdelę ir gali viens du pagerintų mūsų gerovę, padidinti BVP ir daugiau duoti vargšams. Svarbiausi dalykai, kurie iš tiesų nemažai priklauso nuo prezidento, kažkodėl lieka nepaminėti. O būtų labai svarbu prieš pasirenkant už ką balsuoti, žinoti kandidato nuomonę apie šiuos esminius, mano galva, dalykus.

1.  Ar Lietuva yra lietuvių tautos valstybė? Ar Lietuvą sukūrė ir tebekuria lietuvių tauta? Ar tai lietuvių namai? Ar Lenkija yra lenkų valstybė, Latvija – latvių, Vokietija – vokiečių, Prancūzija – prancūzų?

2.  Koks Lietuvos valstybės pagrindinis uždavinys: kurti gerovės valstybę ar užtikrinti lietuvių tautos gyvavimą ir klestėjimą dabar ir per amžius?

3.  Ar lietuvių kalba turi išlikti valstybine? Ar visi vietovardžiai, asmenvardžiai turi būti rašomi tik lietuviškais rašmenimis? Ar reikia patenkinti Lenkijos reikalavimą lenkų asmenvardžius rašyti lenkiškai?

4.  Ką manote apie lietuvių kalbos dabartinę būklę? Ką manote apie lietuvių kalbos stiprinimą tautinių mažumų mokyklose ir perėjimą prie visuotinio švietimo lietuvių kalba, kartu užtikrinant tautinėms bendrijoms mokymąsi savo kalbos?

5.  Ar pritariate globalios Lietuvos idėjai ir programai „Globali Lietuva 2030“?

6.  Ar pritarimas globalios Lietuvos idėjai reikštų, kad nėra svarbu, kur, kokiose šalyse lietuviai gyventų?

7.  Ar pritarimas globalios Lietuvos idėjai reikštų, kad lietuvių emigracija iš Lietuvos nėra jokia nelaimė, juolab katastrofa, na, nebent, ekonominė problema – mažėja mokesčių mokėtojų, pirkėjų?

8.  Ar pritariate, kad Lietuvos piliečiai gali turėti ir kitas pilietybes?

9.  Kokią Europos sąjungos viziją palaikote: federacinę ar tautinių valstybių sąjungos?

10. Ar palaikote Jungtinių tautų migracijos paktą? Ar Lietuva turi įsileisti migrantus?

11. Ar palaikote Stambulo konvenciją ir jos teiginį, kad žmogaus lytis yra socialinis konstruktas ir gali būti laisvai pasirenkama?

12. Ar esate už tradicinę šeimą, ar palaikote ir vienalytes santuokas?

13. Kokiomis moralinėmis vertybėmis vadovaujatės: protingai pasirenkamomis ar krikščioniškomis?

Naujienos iš interneto