Pagrindinis puslapis Lietuva Ko kiekviena švietimo įstaiga galėtų pasimokyti iš Lietuvos mokyklos, lyderiaujančios kovoje su COVID-19?

Ko kiekviena švietimo įstaiga galėtų pasimokyti iš Lietuvos mokyklos, lyderiaujančios kovoje su COVID-19?

Ko kiekviena švietimo įstaiga galėtų pasimokyti iš Lietuvos mokyklos, lyderiaujančios kovoje su COVID-19?

UV įrenginių („UVIRESO”) montavimas mokykloje

www.voruta.lt

Dar metų pradžioje pirmoji pradinukus į kontaktinį ugdymą sugrąžinusi Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazija ir toliau lyderiauja inovatyvių sprendimų taikyme kovoje su COVID-19

Daugelis Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnaziją (VKGP) įvardintų pavyzdine: įsiklausymas į mokinių ir tėvų poreikius, vieninga bendruomenė, o bene svarbiausia – ryžtingi bei inovatyvūs sprendimai kontaktinių pamokų organizavime bei saugumo užtikrinime. Dar metų pradžioje tapusi pirmąja Lietuvos mokykla, į klases sugrąžinusia pradinukus, šiandien VKGP bendruomenė ir toliau aktyviai diegia įvairius sprendimus kovai prieš pandemiją.

„Įkvėpti Didžiosios Britanijos saugaus kontaktinio ugdymo praktikų, pradėjome diskusiją su Lietuvos ekspertais, mokslininkais, Sveikatos apsaugos ministerija, kartu parengėme teisės aktus, kurie leido vakaruose sukauptą patirtį pritaikyti ir Lietuvoje.

Mokinių srautams reguliuoti įsteigėme pertvarines sieneles, klasėse įdiegėme oro kokybės matavimo bei oro dezinfekavimo prietaisus. Šios priemonės, drauge su įprastomis saugumo praktikomis, leido mums sėkmingai organizuoti kontaktinį ugdymo procesą,” – mintimis dalinasi Rimantas Remeika, progimnazijos direktorius. Jis priduria, kad tėvų tarybos, vedinos pirmininko Arūno Penkaičio, iniciatyvumas ieškant sprendimų ženkliai prisideda prie mokyklos sėkmės.

Tarp labiausiai pasiteisinusių sprendimų – UV patalpų dezinfekcija

Prasidėjus naujiems mokslo metams, specializuotuose kabinetuose, kuriuose nuolatos juda mokinių srautai, taip pat ir mokyklos valgykloje įrengti orą dezinfekuojantys įrenginiai, veikiantys uždaros ultravioletinės spinduliuotės principu.

„Susirgimų klasėse pasitaiko, tačiau buvo pastebėta, jog patalpose, kuriose veikia UV oro valymo įrenginiai, COVID-19 plitimo nebuvo. Žinoma, pilnai pagrįstoms išvadoms reikėtų daugiau laiko, tačiau galime daryti prielaidą, jog kabinetuose, kuriuose veikia oro valymo įrenginiai ir laikomasi saugaus tarpusavio atstumų, užsikrėsti tampa sunku,” – papildo progimnazijos direktorius.

Progimnazijos direktorius, Rimantas Remeika

„Be galo džiaugiamės, galėdami savo sistemomis prisidėti prie saugaus mokinių kontaktinio mokymosi. Uždara UV spinduliuotė – tai vienintelis patikimas sprendimas, nekenkiantis dezinfekcijos metu patalpoje esantiems žmonėms – pastarieji to net nejaučia. UV šviesa – tai laiko patikrinta technologija, o taikant ją kartu su neigiamų jonų generavimu specialiose sistemose, gaunamas inovatyvus sprendimas.

Fizikos mokslų daktaras, UVIRESO bendraįkūrėjas Jonas Klimantas

Rezultatas – nuolatinė oro dezinfekcija ir per kelias valandas sterilizuojami paviršiai. Būtent pamokos metu užsikrėtimų rizika didžiausia, tad įrenginys, veikdamas visą pamoką, užtikrina maksimalų saugumą,” – teigia fizikos mokslų daktaras, UVIRESO bendraįkūrėjas Jonas Klimantas.

Vilniaus miestas tapo viena didele atvira mokykla

Nors Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazija savo praktikoje nuolatos taiko patyrimines veiklas, šie metai – ypatingi. Ji, drauge su kitomis keturiomis Vilniaus mokyklomis, prisijungė prie Vilniaus miesto savivaldybės organizuoto bandomojo „Bloomberg” projekto.

Vilniaus miestas mokiniams tapo viena didele atvira mokykla. Dvi savaites jie mokosi įprastu kontaktiniu būdu, o trečiąją yra lankomos įvairios miesto vietos, vyksta susitikimai, edukacinės programos, ruošiami projektai.

Nuotrauka iš „Bloomberg” projekto veiklų

„Tai ne tik leidžia mokiniui gauti žinias per praktines veiklas, bet ir padeda valdyti vaikų susibūrimus, srautus mokykloje, taip užtikrinant maksimalų saugumą. Taipogi, vaikai, negaudami galimybės bendrauti tiesiogiai, tampa irzlūs, užsidarę, liūdni, tad ši iniciatyva padėjo ir jų psichinei sveikatai,” atvirauja Rimantas Remeika.

Pandemija mus visus išmokė atsakingumo, parodė nuolatinės atviros komunikacijos ir greitų, atsakingų sprendimų svarbą. Kaip teigia progimnazijos direktorius, esant teisingai iniciatyvai bei kryptingai sutelktai bendruomenei, galima pasiekti bet kokį norimą rezultatą. Kol kas VKGP džiaugiasi pastaruoju laimėjimu: mokiniai teigia mokykloje besijaučiantys – kaip rojuje.

Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijos inform.