Pagrindinis puslapis Uncategorized „Knygiukų salos“ paslaptys

„Knygiukų salos“ paslaptys

 Vidutė STADALNYKIENĖ, Matuizų bibliotekininkė, www.voruta.lt

Birželio 1 dieną Matuizų mokyklėlės kiemelyje susibūrė visi: dideli ir maži, mamytės ir tėveliai, broliai ir sesės, kad sukurtų VAIKYSTĖS PAČIĄ GRAŽIAUSIĄ PASAKĄ. Vaikų gynimo šventės metu vyko „Smalsiukų“ stovyklos atidarymas, knygų paroda „100 knygų vaikams ir Lietuvai“, Karolinos Pikutytės rankų darbelių paroda „Žgutai“, akcija „Atsinešk nemylimą žaislą“ ir paskelbtas „Skaitymo iššūkis“ Vasara be knygos – ne vasara!

Renginį organizavo Matuizų bibliotekininkės Vidutė Stadalnykienė ir Marytė Žemaitienė, mokytoja Jolita Prakapienė. Renginiui pasipuošėm geltona spalva – Jolita, žalia-Vidutė ,raudona-Marytė, renginį skirdamos  Lietuvos šimtmečiui.Ir nors nuo pat ankstyvo ryto, termometras rodė plius 28 laipsnius šilumos,dalyviai džiaugsmingai sutiko  „Knygiukų“ saloje, renginio herojus „knygiukus“, šį kartą piešėm knygiukus Matuizų bibliotekoje, liūdnus, linksmus, susimąsčiusius, knygiukus– mergaites ir berniukus.

Penktokai Darija Valiukevičiūtė ir Paulius Skamarakas žaismingai vedė renginį, perskaitė Justino Marcinkevičiaus eilėraštį “Senutė bibliotekoje“ .Patapom knygos viršelių kūrėjais , išdalinta 24 lapai su parašytu žodžiu:vaikystė, vaiko, vaikystėje,vaikuose, ir kaip jau autoriai-vaikai turėjo sugalvoti pavadinimus,jie galvojo, iliustravo,vėliau kiekvienas vaikas pristatė savo knygos viršelį.

Geriausi darbai buvo įvertinti socialinės darbuotojos Aldonos Pekorienės ir tėvelių atstovo Antano Poškaus.Štai viršelių kūrėjai: Gabija Jakimavičiūtė, Eimantas Poškus, Milgintė ir Vakarė  Kaškevičiūtės, Gabrielius Latvys, Lukas Lusas,Darija Valiukevičiūtė, Lėja Kairevičiūtė, Austėja Cigelskaitė,Dominykas Perevičius, Justas Seselskis, Raigardas Moroz, Kajus ir Aidas Jakimavičiai, Cigelskas Augustas.

„Susitikti“ su knygomis, paliesti, prisiminti knygas su kuriomis užaugo vaikų  tėveliai, galėjo parodoje, „100 knygų vaikams ir Lietuvai“, beje iš šių knygų skaitėme ištraukas: V. Lansbergio „Arklio Dominyko meilė“ skaitė Dominykas Perevičius, Antano Vaičiulaičio  pasakas  skaitė bibliotekininkė Marytė,„Sužeistas vėjas“ , sakmes -Karolina Kasparytė, K.Kasparavičiaus „Dingęs paveikslas“ – Justas Seselskis,A.Matučio „Girios televizorius“-Aldona Pekorienė.

 Veikė Karolinos Pikutytės vienuoliktokės rankų darbelių paroda „Žgutai“, ji pasidalino su visais žiniomis apie žgutų darbo techniką, tai tiesiog Karolinos laisvalaikio pomėgis, reikalaujantis daug kruopštumo.

Rašinėlį parašiusi ir  pristačiusi aštuntokė Karolina Kasparytė „Vaikystė pati gražiausia pasaka“, kuriame pasakoja smagias, linksmas ir pamokančias  istorijas, net ir susirgusi kraujo vėžiu skaito daug įdomių pasakų ,kad nebūtų liūdna. O močiutės sektos pasakos buvo pačios įdomiausios.Ačiū Karolinai už drąsą.

Visą mėnesį Matuizų bibliotekoje stovėjo „Nemylimų žaislų dėžė“. Akcija“Atsinešk nemylimą žaislą, pasidalinki su draugu“ (kiekvienas turim namuose nemėgstamą žaislą). Krokodiliukas apsigyveno Matuizų bibliotekoje, ir lauks vasarą apsilankančių ir skaitančių vaikų, paršiukas Gabijos glėby pasiliko,šuniuką Arnoldas priglaudė – žaislai patapo mylimi.

Skaitymo iššūkis prasidėjo birželio 1 d. Vasara be knygos – ne vasara! Bibliotekininkės  Vidutės duotame popieriaus lape dalyvauti  konkurse ir perskaityti penkias knygas užsirašė 14 vaikų.Vaikai dalinosi spalvotais vaikystės įspūdžiais, dainavo, šoko, žaidė estafetes su dėžėmis.

Žaidimas susirask porą, kai vienas vaikas turi lapelį su autoriaus pavarde , kitas  -su knygos pavadinimu, pavyko  greitai atlikti penkioms poroms.  Matuizų bibliotekos 28 skaitytojai apdovanoti Varėnos viešosios bibliotekos padėkomis už dalyvavimą 6-ąjame moksleivių meninės kūrybos festivalyje „Susitikimas ežio dvare“ ,už nupieštus piešinius mitologine tema. Apdovanoti visi renginyje dalyvavę vaikai, Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga: įteiktos padėkos už dalyvavimą, už atliktas užduotis, už kurtus knygų viršelius, už pieštus „Knygiukus“, o kiek „katučių“ (plojimų), smagaus juoko, gražaus šilto bendravimo vyko „Knygiukų“saloje.

Dėkoju rėmėjams: už namines sultis A. ir R. Stramkauskams, kuriomis gaivinosi vaikai renginio metu, už tortą su  užrašu“Matuizų vaikams“ Matuizų bendruomenei. Visi kartu sukūrėme vaikams pačią gražiausią pasaką, tikime kad „Knygiukų sala“ taps tradicine švente.