Pagrindinis puslapis Uncategorized Knygelėje vaikams – istoriniai Trakų Dievo Motinos paveikslo aspektai

Knygelėje vaikams – istoriniai Trakų Dievo Motinos paveikslo aspektai

www.voruta.lt

Pradedant Lietuvos Globėjos, Trakų Dievo Motinos paveikslo karūnavimo 300-ųjų metinių minėjimo metus, paskelbtus LR Seimo ir Lietuvos vyskupų, leidykla ,,Magnificat vaikams“ pristato interaktyvią 7–12 metų vaikams skirtą istorinę pažintinę knygelę ,,Dvi karūnos“.

Knygelės „Dvi karūnos“ kūrybinė grupė – tai krikščioniško žurnalo „Magnificat vaikams“ redaktorė Inesa Vaitkūnaitė, menotyrininkė Jolanta Stupelytė, Bažnyčios istorikas dr. Liudas Jovaiša bei dailininkė Justina Pakalnytė.

Knygelės siužetas atskleidžia istorinius garsiojo Trakų Dievo Motinos paveikslo aspektus, susijusius su kunigaikščio Vytauto ir visos Lietuvos krikštu. Viduramžiais atkeliavęs iš krikščioniško Bizantijos pasaulio, Dievo Motinos paveikslas liudija krikščionybės šaknijimąsi mūsų šalyje.

Kelios istorinės siužetinės linijos susipina su šiandiena: knygelėje veikiantys personažai – trys vaikai – palėpėje atranda protėvių skrynelę su Trakų Dievo Motinos paveikslėliu ir, sekdami jo istorijos pėdsakais, atskleidžia istorines paveikslo peripetijas. Vaikai supažindinami su piligrimystės tradicija, ir drauge su seneliu patys surengia piligriminę kelionę į Trakus.

Greta knygelės siužetinio pasakojimo vaikai ras daug lavinamųjų užduotėlių, kurios skatins skaityti ir smalsauti, o publikuojamas Trakų Dievo Motinos paveikslas mokys vaikus megzti dvasinį santykį su Dievo Motina ir Jėzumi.

Knygelę nuo gruodžio3d.galima įsigyti visuose krikščioniškuose knygynuose, „Magnificat“ redakcijoje M. K. Paco g. 4, Vilnius ir elektroninėje parduotuvėje http://www.magnificat.lt/preke-kategorijos/vaikams/.

„Magnificat vaikams“ redaktorė Inesa Vaitkūnaitė