Pagrindinis puslapis Uncategorized Pasitinkant leidinį „Didysis karas visuomenėje ir kultūroje: Lietuva ir Rytų Prūsija“

Pasitinkant leidinį „Didysis karas visuomenėje ir kultūroje: Lietuva ir Rytų Prūsija“

Pasitinkant leidinį „Didysis karas visuomenėje ir kultūroje: Lietuva ir Rytų Prūsija“

www.voruta.lt

2018 m. lapkričio 8 d., ketvirtadienį, 16:00 val. Vytauto Didžiojo karo muziejuje vyks knygos „Didysis karas visuomenėje ir kultūroje: Lietuva ir Rytų Prūsija“ pristatymas.

Lapkričio mėn. sukanka šimtas metų nuo Pirmojo pasaulinio karo pabaigos. Ką pakeitė šis karas? Kokį poveikį turėjo visuomenei? Ar tikrai karas Lietuvoje buvo pamirštas, o jo patirtys užgožtos vėlesnių kovų dėl nepriklausomybės?

Šie klausimai keliami 2018 m. Klaipėdos universiteto leidyklos išleistoje knygoje „Didysis karas visuomenėje ir kultūroje: Lietuva ir Rytų Prūsija“. Tai pirmas Lietuvos istoriografijoje tyrimas apie Pirmojo pasaulinio karo socialinį ir kultūrinį poveikį. Perkeldama skaitytoją į tarpukarį, knyga primena tai, ką apie Didįjį karą esame primiršę. Joje kalbama apie karo patirtis, tų patirčių pagrindu besivienijusias organizacijas, eilinių žmonių kovą dėl kare patirtų nuostolių kompensavimo, kapines ir paminklus, karo vaizdavimą atsiminimuose, literatūroje ir mene.

Apie knygoje atskleistas naujoves kalbės jos autoriai, Klaipėdos universiteto istorikai: Vasilijus Safronovas, Vytautas Jokubauskas, Vygantas Vareikis ir Hektoras Vitkus.

 

Apie knygą:

Monografija „Didysis karas visuomenėje ir kultūroje: Lietuva ir Rytų Prūsija“ nėra tipiška Pirmojo pasaulinio karo istorija. Ja siekiama atskleisti, kaip šis karas buvo patirtas ir kaip vėliau sureikšmintas dviejose kaimyninėse visuomenėse: Lietuvoje ir Rytų Prūsijoje. Pasirinkus tyrinėti šiuos du regionus, bandoma spręsti platesnį klausimą: kiek pagrįstas Europos žemyno dalijimas į tą dalį, kurioje Pirmasis pasaulinis karas tarpukariu buvo atmenamas, ir tą, kurioje jis esą buvo pamirštas.

Renginio metu galėsite įsigyti knygą „Didysis karas visuomenėje ir kultūroje: Lietuva ir Rytų Prūsija“.