Klaipėdoje atidaryta Tarptautinė Ukrainos mokykla

Klaipėdoje atidaryta Tarptautinė Ukrainos mokykla

Sekmadienį, rugsėjo 11 d. 12 val., Klaipėdoje atidaryta Tarptautinė Ukrainos mokykla. Ji veiks buvusiame profesinio mokymo centro pastate Alyvų gatvėje, kurį mokykla išsinuomavo iš nekilnojamojo turto įmonės už komercinę 6,5 tūkst. mėnesio kainą.

Šeštadienį į mokyklą susirinkę mokytojai, moksleiviai su tėvais patys valė ir tvarkė patalpas. Pamokos prasidės mokykloje po savaitės, nes dar nėra visos reikiamos įrangos. Kėdes ir stalus mokyklai padovanojo verslininkai.

Mokykloje ukrainiečių kalba pagal Ukrainos švietimo programą mokysis 1-11 klasių moksleiviai. Taip pat bus privalomos lietuvių kalbos pamokos. Dabar oficialiai Lietuvos mokinių registre užregistruota 581 moksleivis, tačiau neabejojama, jog jų skaičius augs.

Pasak mokyklos steigėjos Olenos Vnukovskos, visi mokytojai, išskyrus lietuvių kalbos, yra ukrainiečiai. Mokytojų komandą sukomplektuoti iš karo pabėgėlių nebuvo sunku, pedagogės labai džiaugiasi, kad galės dirbti Lietuvoje pagal specialybę.

Mokymo procesas bus finansuojamas iš Lietuvos respublikos biudžeto, o aplinkos išlaikymo kaštus (įskaitant ir nuomą, ir komunalinius mokesčius) mokyklos steigėja tikisi, kad padės padengti įkurtas ir paramos ir labdaros fondas.

Kol kas Lietuvoje Tarptautinė Ukrainos mokykla veikia dviejuose miestuose: Vilniuje ir Klaipėdoje.

Pranešimą Tarptautinės Ukrainos mokyklos prašymu parengė Nina Puteikienė 

Ninos Puteikienės nuotr.

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.