Pagrindinis puslapis Uncategorized Klaipėdiečių choras „Cantare“ iškovojo prizą prestižiniame konkurse Ispanijoje

Klaipėdiečių choras „Cantare“ iškovojo prizą prestižiniame konkurse Ispanijoje

Praėjusią savaitę Klaipėdos kultūros centro Žvejų rūmų mišrus mėgėjų choras „Cantare“, vadovaujamas Artūro Dambrausko, sugrįžo iš Ispanijos, kur tradiciniame, jau 58-ąjį kartą surengtame, tarptautiniame habanerų ir polifonininės chorinės muzikos konkurse Torevjechos mieste iškovojo III vietą polifoninės muzikos kategorijoje.

Anot choro vadovo, šis įvertinimas yra didžiulis pasiekimas, ypač atsižvelgiant į konkurentų pajėgas. Šiuosyk konkurse, vykusiame liepos 23-29 d., dalyvavo 16-a chorų iš viso pasaulio: Ispanijos, Korėjos, Kinijos, Venesuelos, Serbijos, Latvijos ir kitų valstybių. Pageidaujantieji dalyvauti konkurse chorai turi įveikti griežtą išankstinę atranką.

Aukščiausius komisijos vertinimus pelniusiems dalyviams skiriami apdovanojimai už geriausiai atliktas habaneras bei polifonijas, įteikiama nacionalinė bei savivaldybės premijos, savo favoritą išsirenka publika. Visi apdovanojimai turi ir piniginę išraišką. „Cantare“ pelnė 2000 eurų prizą.

Klaipėdiečių choras konkurse atliko tris habaneras ir du polifoninės muzikos kūrinius: Giedriaus Svilainio „Žuvų mįsles“ ir „Cantare“ vizitine kortele tapusią Roberto Varno aranžuotą žemaičių liaudies dainą „Lek‘ gervė“. Vadovaujantis konkurso nuostatais, parinktas repertuaras turi būti su folkloro elementais.

Konkursas, Torevjechos savivaldybės organizuojamas jau 58 metus ir pripažįstamas reikšmingiausiu miesto kultūros renginiu, turi gilias tradicijas. Jis sulaukia didžiulio atlikėjų bei publikos susidomėjimo, yra transliuojamas per vietinę televiziją. Interviu jai davė ir „Cantare“ vadovas A. Dambrauskas.

Trečiąjį dešimtmetį gyvuojantis choras „Cantare“ yra surengęs daugybę koncertų, sėkmingai dalyvavo tarptautiniuose festivaliuose Austrijoje, Italijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Latvijoje. Pernai tarptautiniame chorų konkurse Makedonijoje choras aplenkė 19-a varžovų ir iškovojo pirmąją vietą. Už puikius pasirodymus svetur „Cantare“ pelnė garbingą Lietuvos liaudies kultūros centro ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondo apdovanojimą – „Aukso paukštę“.

Klaipėdiečių choras dėkoja UAB „Švyturys-Utenos alus“, UAB „Solorina“, AB „Klaipėdos vanduo“, UAB „Ideascape Baltic“ ir kitiems rėmėjams, kurių dėka galėjo nuvykti į šį konkursą.

Televizijos laida apie konkursą, reportažas apie choro „Cantare“ pasirodymą (nuo 36:47 min.):

http://www.torreviejaip.tv/programas/58-certamen-internacional-de-habaneras-y-polifonia/programa-especial-habaneras-2012-01

Choro „Cantare“ Torevjechoje atliktas kūrinys „Lek‘ gervė“ (nuo 2:34 min.):

http://www.youtube.com/watch?v=IZCcFgZ_pA0&feature=relmfu

Nuotraukose:

1. Klaipėdiečių choras „Cantare“ su vadovu Artūru Dambrausku

2. Klaipėdiečių choro „Cantare“  vadovas Artūras Dambrauskas