Pagrindinis puslapis Lietuva Kavos aparatų atsiradimo istorija Lietuvoje

Kavos aparatų atsiradimo istorija Lietuvoje

Šiandien didžioji dalis kavą bei įvairiais priedais gardintus jos gėrimus mėgstančių žmonių savo namuose turi kavos aparatus, kurie mėgstamą gėrimą pusryčiams, pietums ar poilsio minutei pagaminama vos per kelias akimirkas. Tačiau, ar daug žmonių, gerdami savo mėgstamą gėrimą susimąsto, kaip ir iš kur mūsų šalyje atsirado šie puikūs prietaisai, be kurių dažnas jau nebeįsivaizduoja savo gyvenimo? Susipažinkite su kavos aparatų atsiradimo istorija mūsų šalyje.

Nors kavos gėrimo kultūra mūsų šalyje įgauna vis didesnį pagreitį (siūloma vis daugiau rūšių įvairesnės kavos, kreipiamas didesnis dėmesys kavos gėrimų puošybai, vis daugiau kalbama apie šio gėrimo naudą, gamybos procesus bei ypatumus bei atsiranda vis daugiau žmonių, norinčių mokytis šio gėrimo gamybos meno), reikia pastebėti, jog pirmieji kavos aparatai į mūsų šalį atkeliavo šiek tiek anksčiau, vos tik viešbučiai bei maitinimo įstaigos ėmė tobulėti, norėdamos savo klientams pasiūlyti kuo geresnį aptarnavimą.
Kadangi prieš 10 – 15 metų mūsų šalyje dar nebuvo mokoma kavos gaminimo meno, tai ir kavos ruošiamo meistrai buvo retenybė. Vis dėlto, viešbučiai bei maitinimo įstaigos, norėdamos, patiekti gardžią ir kokybiškai paruoštą kavą, suprato, jog rankinis kavos gamybos būdas nėra pats tinkamiausias. Tai ir buvo viena pagrindinių priežasčių, kodėl šio tipo įstaigos įsigijo kavos aparatus, pagamintus Europos šalyse.
Tačiau juoda kava netrukus spėjo pabosti, tad reikėjo pradėti galvoti apie tai, ką dar pasiūlyti lankytojams. Puikiu sprendimu tapo įvairūs kavos su pienu gėrimai, gardinami įvairiais priedais, na, o šiandien be šių gėrimų neįsivaizduojama jokio viešbučio, restorano ar kavinės kasdienybė. Į tai, kad lietuviai vis labiau ir labiau pamėgsta šį, visame pasaulyje populiarų gėrimą, dėmesį atkreipia ir įstaigų vadovai. Tad nieko keista, kodėl per keletą pastarųjų metų darbuotojų susibėgimus prie rankiniu būdu paruoštos kavos, pakeitė eilės prie kavos aparatų, galinčių pasiūlyti įvairių kavos gėrimų.

Tačiau tai nėra vienintelis pokytis, kuris įvyko tuomet, kai buvo pastebėtas lietuvių tautos pomėgis kavai: kavos aparatai, galintys pasiūlyti įvairių kavos gėrimų, atsirado ne tik apgyvendinimo ar maitinimo įstaigose, ofisuose, bet ir daugumoje viešų įstaigų, jog užsukę lankytojai galėtų sutrumpinti laukimo laiką bei pasimėgauti kava.

Na, ir žinoma, pirmieji kavos aparatai, kurie atsirado išvardintose įstaigose, šiek tiek skiriasi nuo tų, kuriuos galime rasti dabar: kaip ir dauguma kitų prietaisų, taip ir kavos aparatai tobulėjo, buvo kuriami taip, kad ne tik patrauktų akį puikia išvaizda, bet ir galėtų atlikti kur kas daugiau funkcijų. Taip Lietuvoje atsirado vis daugiau ir daugiau kavos aparatų gamintojų: jura, philips saeco, delonghi, krups, siemens, bosch kavos aparatai greitai užkariavo lietuvių širdis. Būtent tokius kavos aparatus galime rasti šiuolaikinėse įstaigose ir lietuvių namuose.