Pagrindinis puslapis Uncategorized Kauno miesto savivaldybės ir Lietuvos mokslų akademijos bendradarbiavimas įtvirtintas sutartimi

Kauno miesto savivaldybės ir Lietuvos mokslų akademijos bendradarbiavimas įtvirtintas sutartimi

Penktadienį (2012 10 12) pasirašyta Kauno miesto savivaldybės ir Lietuvos mokslų akademijos bendradarbiavimo sutartis. Ją pasirašė Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas ir Lietuvos mokslų akademijos prezidentas prof. Valdemaras Razumas.

Sutarties pasirašymo ceremonijoje dalyvavo 16 akademikų, kurie atstovavo LMA humanitarinių, matematikos, fizikos, chemijos, technikos, bilogijos, medicinos, geomokslų, žemės ūkio, miškų skyriams, Kauno aukštųjų mokyklų rektoriai, miesto tarybos nariai, asociacijos „Šviesuva“, kultūros įstaigų, savivaldybės administracijos, Kauno miesto švietimo tarybos, Švietimo ir ugdymo skyriaus atstovai.

„Dėkoju, kad atsiliepėte į mūsų kvietimą pasirašyti bendradarbiavimo sutartį. Ši sutartis padės įgyvendinti sudėtingus projektus. Tikiu, kad ši sutartis nebus simbolinė. Kaunas – akademinis miestas, todėl labai svarbu, kad mokslininkai bendradarbiautų su jaunimu, skatintų juos siekti mokslo aukštumų. Mes turime dėti visas pastangas, kad gabūs jaunuoliai turėtų į ką lygiuotis, siektų žinių ir lavintųsi“, – kalbėjo miesto meras Andrius Kupčinskas.

Prieš pasirašant sutartį Lietuvos mokslų akademijos prezidentas prof. V. Razumas papasakojo apie akademijos, kuri praėjusiais metais pažymėjo 70 metų sukaktį, veiklą.

„Kaune yra labai daug mokslininkų, todėl manau, kad atrasime ne vieną bendradarbiavimo sritį, kuri bus naudinga jaunimui. Sutartis padės ugdyti jaunus mokslininkus. Tokias sutartis mes pasirašėme su kai kuriais miestais ir rajonais. Su visais Lietuvos miestais pasirašyti sutarčių negalėsime, nes paskui neaprėpsime darbų“, – sakė profesorius V. Razumas.

Lietuvos mokslų akademijoje veikia 5 mokslų skyriai, Lietuvos mokslininkai atstovauja 4 stambiose tarptautinėse organizacijose, bendradarbiauja su 25 mokslo akademijomis, leidžia 12 žurnalų. Vienas iš pagrindinių tikslų – bendradarbiavimas su gabiais moksleiviais ir studentais. Lietuvos mokslų akademija skiria 4 vardines stipendijas studentams, jauniems mokslininkams, 15 premijų studentams, atliekantiems tyrimus, 10 premijų jauniems mokslininkams.

Švietimo tarybos pirmininkas Paulius Martinaitis sakė, kad kūrybingi mokslininkai sudomina mokinius prasminga veikla, jie yra pavyzdys jaunimui savo veiklos tikrumu. Pasirašius sutartį Švietimo ir ugdymo skyriaus vedėjas Antanas Bagdonas įvardijo pagrindinius bendradarbiavimo su Lietuvos mokslų akademija tikslus, principus ir formas.

Danutė MARCINKEVIČIENĖ,
Viešųjų ryšių poskyrio vyriausioji specialistė