Pagrindinis puslapis Kultūra Kauno fotografijos galerija virtualioje meno leidinių mugėje Tokijuje: eksperimentų era

Kauno fotografijos galerija virtualioje meno leidinių mugėje Tokijuje: eksperimentų era

Kauno fotografijos galerija virtualioje meno leidinių mugėje Tokijuje: eksperimentų era

www.voruta.lt

Kauno fotografijos galerija šiemet pirmą kartą dalyvaus Tokijuje rengiamoje meno leidinių mugėje (Tokyo Art Book Fair). Įprastai Tokijo Šiuolaikinio meno muziejuje vykstanti mugė šiemet keliasi į skaitmeninę erdvę ir su džiaugsmu pristato Virtualią meno leidinių mugę (Virtual Art Book Fair), kuri vyks lapkričio 16-23 d.

Nuo pat savo įkūrimo 2009 m. Tokijo meno leidinių mugė į Japonijos sostinę kasmet suburia leidėjus, galerijas ir menininkus iš viso pasaulio. Pagrindinis mugės tikslas – ieškoti inovatyvių meno leidinių pristatymo būdų, sudaryti galimybę juos pažinti. Šiemet Virtualios meno leidinių mugės lankytojai tai galės padaryti skaitmeniniu būdu. Prisijungus prie renginio svetainės bus galima aplankyti mugėje dalyvaujančius leidėjus ir bendrauti su jais virtualiai, taip pat dalyvauti paskaitose, pokalbiuose ir kituose mugę lydinčiuose renginiuose.

Savo naujausius leidinius pristatysianti Kauno fotografijos Tokijo meno leidinių mugėje, o kartu ir virtualioje knygų mugėje, dalyvaus pirmą kartą. Apsilankius virtualiame galerijos stende bus galima susipažinti su Antano Sutkaus „Planeta Lietuva“, Aleksandro Macijausko „Lietuvos kaimo turguose“ ir daugeliu kitų knygų, pabendrauti su galerijos komanda. Mugės lankytojai galės įsigyti šiemet didelio pripažinimo sulaukusį Moï Ver fotoalbumą „Vilniaus žydų gatvė“, kuris pateko tarp pasaulinių konkursų Paris Photo-Aperture Foundation PhotoBook Awards ir fotografijos festivalio Les Rencontres de la Photographie finalistų. Šią knygą išleido Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas.

Stendą papildys fotografės Margaret Lansik ir rašytojo Rene van Hulst knyga „Žmogaus gerumas“, pasakojanti apie 1942 m. Kauną ir tuometinio Olandijos konsulo Jan Zwartendijk pastangas nuo holokausto išgelbėti Lietuvos žydus. 2019 m. knyga buvo apdovanota kaip vienas geriausių olandų knygų dizaino pavyzdžių (Best Dutch Book Awards) ir dalyvaus Tokijo virtualioje meno leidinių mugėje vyksiančioje knygų parodoje, prieš tai eksponuotoje Stedelijk muziejuje Amsterdame.

Kada? Lapkričio 16-23 d. (Su Kauno fotografijos galerijos komanda pabendrauti „Google Meet“ bus galima 9-12 val. Lietuvos laiku)

Kur? https://virtualartbookfair.com/
Renginį organizuoja: Tokijo meno leidinių mugė (Tokyo Art Book Fair), Tokijo šiuolaikinio meno muziejus, vadovaujamas Tokijo istorijos ir kultūros fondo (Museum of Contemporary Art Tokyo operated by Tokyo Metropolitan Foundation for History and Culture)