Pagrindinis puslapis Istorija Rezistencija Kaune paminėtos Lietuvos laisvės armijos įkūrimo 75-osios metinės

Kaune paminėtos Lietuvos laisvės armijos įkūrimo 75-osios metinės

Kauno rajone, Romainių kaime prie paminklo Lietuvos laisvės armijai, Kazio Veverskio žūties vietoje, ties Raudondvariu, buvo padėtos gėlės, sugiedota Lietuvos tautinė giesmė, Lietuvos laisvės kovotojai dalinosi savo prisiminimais. Renginyje dalyvavo LR Seimo narys L. Stacevičius, Kauno rajono meras, Lietuvos laisvės kovotojai, atsargos karininkai, savanoriai kūrėjai, sąjūdiečiai bei šauliai.

Kauno šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje buvo aukojamos šv. Mišios už žuvusius Lietuvos laisvės kovotojus, po to Kauno įgulos karininkų ramovėje vyko iškilmingas LLA 75-mečio paminėjimas, kurio metu buvo įteikti atminimo ženklai.

Lietuvos laisvės armija buvo slapta lietuvių tautinė, karinė ir politinė organizacija, siekusi atgauti Lietuvos nepriklausomybę ne tik politinėmis, diplomatinėmis priemonėmis, bet ir ginkluotomis pajėgomis. LLA įkurta 1941 m. gruodžio mėnesį Vilniuje. Jos steigėjas ir vadas Kazys Veverskis (1913-1944) buvo nukautas prie senojo Raudondvario tilto 1944 m. gruodžio 29 d. kai vežė Laisvės armijos archyvus iš Veliuonos į Kauną.

 

Lietuvos sąjūdžio Kauno tarybos informacinis biuras