Kaune į statybinių atliekų konteinerį išmestos senos medicininės knygos

Kaune į statybinių atliekų konteinerį išmestos senos medicininės knygos

Straipsnio autorius R. Kaminskas prie išmestų į konteinerį medicininių knygų

Dr. Raimundas Kaminskas, Kaunas, www.voruta.lt

2022-11-08 (antradienio) vakarą apie 21 00 val. mob. telefonu gavau pranešimą iš visuomenininko, žurnalisto Viliaus Kavaliausko, kad  Kaune, Žaliakalnyje prie vieno bendrabučio yra statybinis konteineris, pilnas išmestų senų medicininių knygų.  Apie tai skubiai  telefonu informavau Lietuvos medicinos ir farmacijos muziejaus direktorių Taurą Meką.

Nuvykęs yra nurodytą vietą  pamačiau statybinį konteinerį, kuriame buvo sumestos  XIX a., pabaigos – XX a. pradžios medicininės knygos ir žurnalai vokiečių, prancūzų, lenkų, anglų ir kitomis kalbomis. Minėtos knygos buvo paženklintos Lietuvos universiteto/ Vytauto Didžiojo universiteto ir kitais Lietuvos valstybinių institucijų antspaudais.

Ten sutikau ir kauniečius Edviną Adukonį ir kitus, kurie pirmieji pastebėjo išmestus senus leidinius ir kreipėsi į Kultūros paveldo departamentą bei į policiją.

Toks įvykis verčia susimąstyti apie mūsų  universiteto, miesto ir visos visuomenės kultūros paveldo istorinį raštingumą.

2022-ieji yra paskelbti  Lietuvos universitetų metais. Tai verčia reflektuoti, ar  mūsų universitetai, Kaunas (taip pat ir kiti miestai) bei visa Lietuva tikrai  tinkamai paminėjo šį  istorinį įvykį? Ar tikrai mes suprantame/suvokiame prieš   100 metų knygų/leidinių vaidmenį (ir jų kainą) Lietuvos visuomenės modernizacijos procesuose?

Kelios nuotraukos iš įvykio 2022-11-08 Kaune, Žaliakalnyje.

Raimundo Kaminsko nuotraukos

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.