Pagrindinis puslapis Lietuva Kaune duris atvėrė unikali vaikų įstaiga

Kaune duris atvėrė unikali vaikų įstaiga

Kaune duris atvėrė unikali vaikų įstaiga

www.voruta.lt

Kaune, Savanorių prospekte, atidaryta įstaiga VŠĮ „Savarankiški vaikai“, kuriame vaikams bei paaugliams ergoterapijos pagalba padedami lavinti socialiniai ir kasdieniniai įgūdžiai. Čia priimami psichikos ir elgesio sutrikimus turintys asmenys bei raidos vėlavimą turintys jaunieji pacientai.

Ergoterapeutė Valda Šližytė teigia, kad ši sritis vis dar jautri ne tik visuomenei, bet ir daliai specialistų. VŠĮ „Savarankiški vaikai“ nėra išskiriamas nei vienas psichikos ar elgesio sutrikimas. Čia yra galimybė atlikti klinikinius tyrimus, kurių pagalba teikiama novatoriška pagalba vaikams, tyrimų pagalba patvirtinami statistiškai reikšmingi rezultatai, naujausios metodikos ir naujausi įvertinimo instrumentai. Įstaigoje suteikiamas tikslesnis vaikų ištyrimas klinikinio stebėjimo metu.

Taikant ergoterapiją galima pasiekti teigiamų pasikeitimų sutrikusiose jaunųjų pacientų funkcijose, įgyti reikiamų socialinių ir darbinių įgūdžių, kurie itin reikalingi mokykloje, darbe ar bendruomenėje.

Įstaigoje  dėmesys nukreipiamas į tą asmens veiklą, kuri nukenčia dėl psichikos ar elgesio sutrikimų. Profesionalia pagalba jauniesiems pacientams suteikiamas maksimalus savarankiškumas ir gebėjimas pasiekti aukščiausią gyvenimo kokybę.

„Statistika rodo didėjančius psichikos ir elgesio problemas turinčių asmenų skaičius. Raidos vėlavimą turinčių vaikų padaugėjo 1,58 karto. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis pasaulyje 1 iš 160 vaikų turi autizmą. Pastaroji diagnozė lydima elgesio problemų, dėl kurių reikalinga nuolatinė intensyvi pagalba“, – sako V. Šližytė.

Įstaigoje vaikams ir paaugliams gali būti taikomos individualios ir grupinės ergoterapijos užsiėmimai. Užsiėmimų metu yra koreguojamos sutrikusios funkcijos, stiprinama fizinė būklė, formuojamas tinkamas elgesys, mokoma savarankiškumo įgūdžių, atsipalaidavimo technikų, lavinama smulkioji motorika bei akies-rankos koordinacija, koreguojami sensorinės integracijos sutrikimai.

„Atvykus į pirminę konsultaciją vyksta tiesioginis kontaktas su vaiku ir jo artimaisiais. Atliekant interviu dalyvauja vaiko artimieji, surenkama anamnezė, išsikeliami trumpalaikiai ir ilgalaikiai tikslai. Interviu vyksta laisva forma, vertinant atskiras veiklos sritis. Atliekant sensorinės integracijos vertinimą atliekamas struktūruotas interviu. Konsultacijos metu naudojami vertinimo metodai: interviu, klinikinis stebėjimas, veiklos analizė“,  – pasakoja V. Šližytė.

Dvejojančius ar besijaučiančius nedrąsiai tėvelius Valda Šližytė ramina ir drąsina sakydama, jog visada yra galimybė turėti tik pirmąją konsultaciją po kurios galima apsispręsti ar norima, kad vaikas lankytųsi VŠĮ „Savarankiški vaikai“ įstaigoje. Galima paskambinti ir aptarti situaciją telefonu. Čia visuomet bus suteikiama informacija apie pagalbos reikalingumą ir naudą individualiai pagal vaiko problemas.

„Kiekvieno vaiko raida yra individuali ir unikali. Tai nenutrūkstamas procesas, besitęsiantis visą individo gyvenimą. Ne tik pats vaikas formuoja savo gebėjimus, bet ir jį supranti aplinka. VŠĮ „Savarankiški vaikai“ tikslas – suteikti vaikui pilnavertę ir kokybišką vaikystę -paauglystę, kuo mažiau priklausoma nuo kito asmens”, – pabrėžia V. Šližytė.

Daugiau informacijos apie ergoterapijos užsiėmimus rasite www.savarankiskivaikai.lt