Karšti afrolatino ritmai užlies Užutrakį

Karšti afrolatino ritmai užlies Užutrakį

Rugpjūčio 7 dieną Užutrakio dvaro rūmų terasą užlies karšti brazilų, afrolatino ritmai. Vaizdas nuo terasos į Trakų salos pilį bus lydimas atogrąžų egzotikos melodijų ir aistrų.

Terasoje pasirodys kelių šalių kultūroms  atstovaujantys muzikantai, susibūrę į grupę „Ayom sextet“. Į „Užutrakio vakarų“ festivalį je atkeliauja po sėkmingos koncertinės kelionės po Europos šalis.

„Ayom sextet“ – tai muzikos jūrininkai, plaukiantys Juoduoju Atlantu nuo Brazilijos iki Angolos ir Žaliojo Kyšulio su ryškiu Viduržemio jūros tapatumu. „Jų skambesys yra braziliškų, atogrąžų, afrolatinų ir afrolusitų garsų derinio miksas, grojamas su nenugalimu svingo supimu, kaip tropinė saulė, prasiskverbianti pro pilkus debesis“, – taip apibūdinamas šios grupės stilius.

„Ayom“ reiškia „Muzikos valdovą“, kuris afrobrazilų mitologijoje (Candomblè) įsikūnijęs tambūro būgne ir mokė žmones groti muziką ir dainuoti. Šimtmečio senumo tradicijos derinamos su juodąja ir ritmine luzofoninių kultūrų kalba – „Ayom“ suteikia karštą ir dvasingą kelionę po Afrikos diasporą. Taigi, muzikalumas klesti klajokliškai, giliai, provokuojantis ir šokantis, kur tradicija ir užvaldymas, vyrai ir moterys, poezija ir energija, džiaugsmas ir įsitraukimas egzistuoja kartu.

„Ayom“ yra daugiakultūrė grupė, kurią sudaro šeši nariai iš Angolos, Brazilijos, Graikijos ir Italijos, o scenos centre – brazilų dainininkė ir perkusininkė Jabu Morales.

Festivalį remia Lietuvos kultūros taryba, Trakų rajono savivaldybė, globoja Seimo narė Edita Rudelienė. Festivalio partneris – Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija.

Išsamiau apie festivalį www.uzutrakiovakarai.lt. Koncertas vyks Užutrakio dvaro rūmų terasoje, 19 val.

 „Užutrakio vakarų“ informacija