Pagrindinis puslapis Istorija Antrasis pasaulinis karas Karo vilkai. JAV parašiutininkai nuo D dienos iki Hitlerio „Erelio lizdo“

Karo vilkai. JAV parašiutininkai nuo D dienos iki Hitlerio „Erelio lizdo“

Karo vilkai. JAV parašiutininkai nuo D dienos iki Hitlerio „Erelio lizdo“

www.voruta.lt

Tai knyga apie bebaimius nutrūktgalvius – Jungtinių Valstijų kariuomenės 101-osios oro desanto divizijos 506-ojo pėstininkų parašiutininkų pulko Lengvosios kuopos karius. Visi šio elitinio padalinio kariai buvo kilę iš skirtingų šalies vietovių, skirtingos kilmės ir išsilavinimo, bet visus vienijo bendras tikslas – pergalė, išplėšta kovojant su nuožmiu priešu.

Jų šlovės valanda išaušo 1944 m. birželio pradžioje, kai Normandijoje buvo atidarytas Antrasis frontas. Vėliau Lengvosios kuopos kariai veikė Prancūzijos gilumoje, Belgijoje ir pačioje Vokietijoje. Visada puolimo smaigalyje, visada ryžtingai ir aršiai. Jie įžengė į Hitlerio rezidenciją Berchtesgadene, o pergalę šventė ragaudami rinktinį vyną iš reichsmaršalo Goeringo rūsių. Tai tikra istorija apie pačius tikriausius karo vilkus.

Pagal šią istoriko Stepheno E. Ambrose‘o knygą 2001 m. sukurtas mini serialas, kuris sulaukė daug puikių atsiliepimų, buvo apdovanotas „Auksiniu gaubliu“, šešiais „Emmy“ ir kitais apdovanojimais.

 

Iš anglų kalbos vertė Kęstutis Pulokas

16,9 x 23,8 cm, 368 p., kietas viršelis

Naujienos iš interneto