Pagrindinis puslapis Lietuva Kariuomenė Karo akademija atvers duris norintiems susipažinti su būsimais Lietuvos kariuomenės karininkais

Karo akademija atvers duris norintiems susipažinti su būsimais Lietuvos kariuomenės karininkais

Karo akademija atvers duris norintiems susipažinti su būsimais Lietuvos kariuomenės karininkais

www.voruta.lt

Balandžio 15 d., 10.00 val. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje prasidės renginys „Diena su kariūnais“ – atvirų durų diena, kurios metu lankytojams bus atvertos vienintelės šalyje aukštosios universitetinės karo mokyklos durys.

Visi norintys susipažins su studijomis, kariniu rengimu, stojimo į šią ugdymo įstaigą sąlygomis, kariūnų karjeros perspektyvomis ir karininko profesijos ypatumais, bus kviečiami į ekskursijas po Karo akademiją – užsukti į Kariūnų batalioną, apsilankyti sporto komplekse, ramovėje, muziejuje. Apie studijas ir gyvenimą akademijoje svečiams pasakos patys kariūnai.

Kariūnai, baigę studijas, įgyja aukštąjį universitetinį išsilavinimą ir pirmąjį karininko (leitenanto) laipsnį. Tarnybą jie pradeda Lietuvos kariuomenėje, todėl atvirų durų dienos metu savo veiklą pristatys ir įvairūs jos daliniai, su išskirtine tarnyba supažindins NATO sąjungininkai.

Lankytojams apie save papasakos ir svečiai – Lietuvos šaulių sąjungos ir kitų institucijų bei organizacijų, su kuriomis Karo akademija bendradarbiauja, atstovai.

Renginio metu vyks įvairūs kariniai žaidimai ir estafetės, svečiai galės išbandyti kario ekipuotę, pasivaišinti kareiviškomis vaišėmis. Virtuvės šefas Gian Luca Demarco pažadėjo palepinti ledais, limonadu ir kartu su Karo akademijos valgyklos meistrais paruoš ypatingą karštąjį patiekalą.

Studijos Lietuvos karo akademijoje

Lietuvos karo akademija yra vienintelė Lietuvoje universitetinė aukštoji mokykla, kariuomenei rengianti ir ugdanti visapusiškai išsilavinusius ir savarankiškus karininkus. Kokybišką jų rengimą ir ugdymą užtikrina efektyvios ir suderintos universitetinės ir karinės studijos. Siekdama plėsti studijų tarptautiškumą, akademija dalyvauja tarptautiniuose studentų mainuose, kariūnams suteikiama galimybė kaupti žinias ir patirtį studijuojant kitų šalių aukštosiose mokyklose. Lietuvos karo akademija aktyviai dalyvauja „Erasmus+“ programoje. Visas studijų programas akademijoje finansuoja valstybė.

Susidomėję kviečiami atvykti į Karo akademiją (Šilo g. 5A, Vilnius) balandžio 15 d. nuo 10.00 iki 14.00 val.