Pagrindinis puslapis Lietuva Kariuomenė KAM apdovanoti „Mes esame NATO“ konkurso laureatai

KAM apdovanoti „Mes esame NATO“ konkurso laureatai

KAM apdovanoti „Mes esame NATO“ konkurso laureatai

www.voruta.lt

Birželio 22 d. Krašto apsaugos ministerijos Baltojoje salėje įvyko mokinių rašinių konkurso „Mes esame NATO“ laureatų apdovanojimo ceremonija.

Konkurso tikslas – skatinti mokinių domėjimąsi NATO veikla ir jos svarba Lietuvos saugumui, sustiprinti jų žinias nacionalinio saugumo ir gynybos, atsparumo šiuolaikinėms grėsmėms, moderniųjų laikų istorijos klausimais, ugdyti mokinių pilietiškumą, lavinti jų kūrybiškumą ir bendrąsias kompetencijas.

Rašinių autoriai savo mintis dėstė lietuvių, lenkų ir anglų kalbomis, pasirinkdami vieną iš tokių temų kaip „Energetinio / kibernetinio saugumo užtikrinimas NATO aljanse“, „NATO atsparumas priešiškai propagandai“, „NATO – partnerystė taikos išsaugojimui“ ir kita.

„Smagu matyti, kad šis konkursas sulaukia nemažo jaunimo dėmesio. Krašto apsaugos ministerijai svarbu, kad jauni žmonės domėtųsi Lietuvos saugumu. Taip pamažu įsitraukiama į valstybės gyvenimą, tampama atsakingais ir aktyviais piliečiais. Mūsų pilietiškumas – saugios valstybės pagrindas“, – ceremonijoje kalbėjo krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus.

Renginyje taip pat dalyvavo JAV ir Lenkijos ambasadų Lietuvoje atstovai.

Prizines vietas lietuvių kalbos kategorijoje užėmė Deimantas Saročka (I vieta), Simona Kuliešaitė (II vieta) ir Ieva Kazonaitė (III vieta). Anglų kalbos kategorijoje – Antanas Grauslis (I vieta), Rimantas Šiupienis (II vieta), Maja Samuilova (III vieta). Lenkų – Ernest Racevič (I vieta), antrąja vieta dalijosi Evaldas Jonas Radzevičius ir Bruno Jasvin, trečiąją vietą užėmė Arnold Vojcinovič.

„Konkurso rašinių temos – kieti riešutėliai. Galite didžiuotis žinodami, kad panašius klausimus kasdien sprendžia ir pats Aljansas. Džiaugiuosi, kad savo tekstuose matote šviesią NATO ateitį. Dar svarbiau – suprantate, kad ši ateitis priklauso nuo kiekvieno iš mūsų pastangų. Noriu palinkėti išlaikyti smalsų ir kritišką žvilgsnį, toliau domėtis saugumo aktualijomis“, – sakė viceministras.

Projektą trečius metus iš eilės organizuoja Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos ir dienraštis „Kurier Wileński“.