Pagrindinis puslapis Lietuva Reklama Kada vertėtų pradėti sportuoti norint pasiruošti kitai vasarai?

Kada vertėtų pradėti sportuoti norint pasiruošti kitai vasarai?

Kada vertėtų pradėti sportuoti norint pasiruošti kitai vasarai?

Tikrai girdėjote apie mankštos naudą ir teigiamą poveikį žmogaus organizmui. Būti fiziškai aktyviems kelis kartus per savaitę rekomenduoja ir gydytojai, ir sporto treneriai, ir sveikos gyvensenos šalininkai. Tačiau net ir šiandien daugelis žmonių linkę gyventi sėslesnį gyvenimo būdą, valandų valandas praleidžiant prie kompiuterio ar televizoriaus.

Nors dažniausiai intensyviausiai pradedame visi mankštintis prieš vasarą, norėdami džiaugtis gražia figūra ir gera forma atostogaujant, po atostogų taip pat nereikėtų atsisakyti įprastų treniruočių. Be to, net jei anksčiau nesportavote, pats laikas tai pradėti.

Nepriklausomai nuo sezono, jums reikia sveiko ir stangraus kūno. Būtent gilieji raumenys yra atsakingi už jūsų laikyseną ir pusiausvyrą, kuri yra svarbi kiekvieną dieną, nepaisant, ką jus veikiate gvenime ir kiek jums metų.

Fiziniai pratimai stiprina širdį ir širdies kraujagyslių sistemą. Todėl sporto salėje verta lankytis ištisus metus. Be to, bėgant metams, sportuojantieji ištįsus metus daug mažiau jaučia sąnarių skausmą. Taip pat įrodyta, kad fizinis aktyvumas teigiamai veikia psichiką ir gerina miego kokybę.

Vasaros sezonu natūraliai daugiau judame ir dažniausiai daug deginamės. Dienos daug ilgesnės, todėl turime daugiau laiko ir energijos skirti sau. Daugelis žmonių šiuo laikotarpiu nusprendžia užsiimti fizine veikla lauke, kuri dažniausiai apsiriboja maloniais kardio pratimais. Žinoma, tai visada puiki idėja, tačiau reikėtų pagalvoti ir apie treniruotes sporto klube.

Rinkdamiesi sau tinkamą sporto rūšį, būtinai atsižvelkite į savo individualius gebėjimus ir apribojimus, pavyzdžiui, spaudimo ar sąnarių problemas. Tokiu atveju dėl naujos veiklos visada verta pasikonsultuoti su kineziterapeutu, kuris pasiūlys unikaliai jums skirtus pratimus ir paslaugas. Net jei jums viskas gerai, pravartu atlikti pagrindinius profilaktinius tyrimus, kuriuos profesionaliai ir išsamiai atlieka Vilnius sporto klubai.

Kartais jums gali prireikti šiek tiek motyvacijos, nes jūsų treniruočių planai gali pasikeisti net dėl blogo oro. Tokiais atvejais rekomenduojame prisiminti kelias taisykles, kaip išlikti aktyviems, motyvuotiems ir niekada nenustoti mankštintis:

  • Sportas ilgina gyvenimą;
  • Sportas pagerina nuotaiką;
  • Mažina stresą ir depresiją;
  • Suteikia energijos;
  • Sumažina širdies ligų riziką.

Jausitės geriau ir būsite sveikesni, o tai suteiks jums dar vieną puikią naudą, kuri pagerins jūsų gyvenimą tiek fiziškai, tiek psichologiškai.

PR