Pagrindinis puslapis Uncategorized „Ką šnabžda gėlių žiedai?“

„Ką šnabžda gėlių žiedai?“

Netradicinė mokslo metų pabaiga Pasvalio Lėvens pagrindinėje mokykloje.

Kiek neįprastai…

Gegužės mėnuo, turbūt, ne vienam pats gražiausias, įsimintinas, linksmiausias metų laikas. Juk taip gražiai pasipuošia mūsų pievos, pražysta baltais žiedais sodai. Ir taip norisi džiaugtis, diena po dienos laukti artėjančių vasaros atostogų. Mokslo metams artėjant į pabaigą, baigiame pradėtus darbus, apibendriname, ką pavyko nuveikti, iki rugsėjo atsisveikiname, laimingos ateities linkime mokyklą baigiantiesiems. O pamąstymų, palinkėjimų tikrai daug: jų niekaip nesutalpintume į vieną žodį, sakinį ar eilėraščio posmą. Tai mus paskatino paskutiniąją mokslo metų savaitę pabaigti kiek neįprastai: mokyklos koridoriuje ant palangių, sienų vieni po kitų netikėtai ėmė skleistis keisti, tačiau vis skirtingi gėlių žiedai. Pasirodo, jie turi dar ir savo pavadinimus, o svarbiausia – mintį. Juk taip daug skubame, lekiame ir neretai praeiname pro šalį nepastebėdami net pačių paprasčiausių dalykų, kurie supa mus. Einame per gyvenimą tarsi per rūką: nematome, kad visai netoli čiurlena sraunus upelis, o dar toliau auga jaunas beržynėlis, o visai šalia krauna gražiausius žiedus paprasta pakelės gėlė. Retai kada sustojame akimirkai ir pasidžiaugiame Dievo sukurtu grožiu.

Gėlės – tarsi pražydusios vertybės

Gėlės – tarsi pražydusios vertybės nueito žmogaus gyvenimo kelyje. Tačiau jos – mūsų, tiek jauno, tiek suaugusiojo, sielos puošmena – dažnai lieka kažkur, tarsi neprasiskleidęs pumpuras. O jis bet kada gali išsiskleisti, jei bus parodytas supančiųjų žmonių dėmesys, nuoširdumas. Tokios vilties vedami į parodą „Ką šnabžda gėlių žiedai?“ atvyko ištikimiausi svečiai iš Panevėžio – buvusi šios mokyklos tikybos mokytoja Janina Stumbrienė, Šiaulių – gydytoja Aldona Salickienė, iš Pasvalio – Šeimos muziejaus įkūrėja Laimutė Zigmuntienė, Pasvalio krašto „Užjausk draugą“ pirmininkė Rita Stragienė. Viešnios buvo pasidabinusios gražiomis suknelėmis, o jų galvas puošė skrybėlaitės, papuoštos gėlėmis. Tokia elegancija parodos pristatymui suteikė žavesio bei romantiško spalvingumo.

Parodos „Ką šnabžda gėlių žiedai“ atidarymas

Parodos atidarymą pradėjo gitaros muzikos akordai. Viešnia iš Panevėžio perskaitė savo kūrybos eilėraštį apie gegužės gėles iš naujojo, neseniai išleisto savo antrojo poezijos rinkinio „Prie tavo širdies“. Parodos pristatymas buvo pradėtas nuo tikėjimo gėlės – Jericho rožės, kuri yra amžinybės, stiprybės, meilės, šeimos simbolis. Jei ši neišvaizdi, sudžiuvusi dykumų gėlė gražiausiomis vaivorykštės spalvomis pražysta nukritus pirmiesiems lietaus lašams, tai ir žmogus, kaip šis dykumos augalėlis, gali netikėtai pasipuošti stebuklingomis spalvomis. Pagal krikščionių tikėjimo tiesas Jericho rožė pražydo Švč. Mergelei Marijai pagimdžius Jėzų Kristų, antrą kartą – Jėzui Kristui mirus ant kryžiaus, trečią kartą – Jėzui Kristui prisikėlus. Šios gėlės istorija visiems priminė, kokia neįkainojama vertybė yra žmogus.

Daina-palinkėjimas „Išeikime į mūsų“ pasaką

Daina-palinkėjimas „Išeikime į mūsų pasaką“ tapo tarsi kvietimu atsigręžti į tai, kas daro mus tikrai laimingus: Gerumas (ugdyti teisingumą, laikytis tiesaus kelio, nors aplinka ir klaidintų), Skaistumas (gerbti savo bei kitų asmenį), Susilaikymas (savitvarda), Kuklumas (santūriai ir dorai kalbėti, rengtis, elgtis, bendrauti), Kantrumas (išlaikyti pusiausvyrą, kai liūdna, nepatogu ir sunku), Romumas (rasti vidinę išeitį, kai sunku, nesiseka, nusivylus), Meilumas (su visais elgtis švelniai), Maloningumas (su meile išklausyti, padėti, patarnauti), Ištikimybė (Dievui, asmenims, šeimai, bendruomenei ir sau), Ramybė (taikingai sugyventi su žmonėmis, ypač artimaisiais, ir savimi). O visa tai ir yra Meilė. Ir tik tada mus lydės Džiaugsmas.

Te jūsų širdyse pražysta patys nuostabiausi žiedai!

Paroda, kurioje gėlės pražydo vertybių žiedais, mokiniams, svečiams, bei mokytojams paliko malonų, neišdildomą įspūdį.

Tai buvo pirmas tokio pobūdžio renginys mokykloje, gal ir rajone, kai mokytojai dovanojo savo kūrybą mokslo metų pabaigos šventei.

Visi parodos lankytojai gavo vasaros užduotį – išsitraukti iš krepšelio vieną asmenybės savybę, ją puoselėti, savyje auginti.

Te jūsų širdyse pražysta patys nuostabiausi žiedai!

Pačių gražiausių vasaros įspūdžių visų mokyklų mokytojams, mokiniams ir jų tėveliams linki Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos istorijos mokytoja metodininkė Vlada ČIRVINSKIENĖ ir psichologė Vilma GAIGALAITĖ

Vilmos Gaigalaitės, Vlados Čirvinskienės nuotr.