Jurgita Žąsinaitė-Gedminienė. Apie pagalbą žmonėms, bėgantiems iš karo siaubiamos Ukrainos

Jurgita Žąsinaitė-Gedminienė. Apie pagalbą žmonėms, bėgantiems iš karo siaubiamos Ukrainos

Jurgita Žąsinaitė Gedminienė Kijeve įkurtame Lietuvos skvere

Jurgita Žąsinaitė-Gedminienė, www.voruta.lt

Garsusis prancūzų rašytojas, lakūnas Antuanas de Sent Egziuperi, dalyvavęs II pasauliniame kare ir žuvęs vykdydamas karo užduotį, yra pasakęs, kad žmogus yra teisus tiek, kiek neapkenčia karo.

Žinoma, tokia „neapykanta“ gali turėti labai daug formų ir raiškos būdų. Neapkęsti karo ir jam priešintis įmanoma įvairiai. Visgi tiems, kurie karą stebi iš šalies, savo neapykantą ir nepritarimą derėtų reikšti nukentiejusiems ir kenčiantiems tiesiama pagalbos ranka. Ir išsyk norėtųsi pasidžiaugti, kad pagalbos bei paramos iniciatyvų nuo karo nukentėjusiems Ukrainos žmonėms mūsų krašte išties netrūksta, tačiau, turint omeny, kad karo pabėgėlių kasdien vis daugėja, geranoriškos pastangos padėti turėtų plėstis ir intensyvėti.

Taigi norėtųsi pasidalinti kuklia patirtimi ir nuveiktais darbais, padedant nuo karo baisumų besigelbstintiems Ukrainos žmonėms.

Kaip rašytoja ir įvairių bendrijų narė šiais metais buvau pakviesta prisidėti prie itin gražią paramos akciją „Galiu daugiau nei tu manai“ vykdančio, Anglijoje gyvenančio lietuvio Tautvydo Piragio komandos. Iš Anykščių kilęs T. Piragis jau ne vienerius metus savo pastangas, laiką ir lėšas skiria lietuvių šeimoms, auginančioms Dauno sindromą turinčius vaikučius. Jis kasmet organizuoja tarptautinius paramos žygius dviračiais. Žygių metu surinkta parama yra skiriama minėtoms šeimoms. Už šias inicityvas 2020 m. T. Piragis pelnė „Tyliojo JK lietuvių herojaus“ nominaciją. Š.m. liepos 16 d. Anykščiuose startuos jau 5–asis paramos žygis. Jame dalyvaus ne tik žygio iniciatorius T. Piragis, bet ir garsi Lietuvos dviratininkė, pasaulio čempionė Edita Pučinskaitė, kiti aktyvūs, kilniam tikslui neabejingi žmonės.

Akcijos „Galiu daugiau nei tu manai“ organizatorius Tautvydas Piragis

Reaguodama į Ukrainoje susiklosčiusią situaciją, T. Piragio suburta komanda operatyviai ėmėsi organizuoti paramą nuo karo į Lietuvą bėgantiems žmonėms. Socialiniuose tinkluose buvo transliuojamos tiesioginės pokalbių laidos, kurių metu surinktos lėšos skirtos karo pabėgėliams. Jau nuo kovo 5 d. konkrečioms ukrainiečių šeimoms, apsistojusioms Vilniuje, Kaune, Druskininkuose, buvo vežamas maistas, drabužiai, avalynė. Kovo 12 d. iš Anglijos į Lietuvą atskridęs T. Piragis susitiko su keliomis šeimomis, kurioms perdavė į jo sukurtą paramos fondą pervestas aukas. Lankant iš Ukrainos su mažamečiais vaikais atvykusias moteris, senelius, buvo įsitikinta, kad šie žmonės stokoja ne tik gyvenamosios vietos, bet ir kasdieniam pragyvenimui būtinų dalykų. Dauguma pabėgėlių, gelbėdamiesi nuo gyvybei grasinančio karo, spėjo pasiimti tik dokumentus (o kai kurie ir jų neturi).

T. Piragio inicijuotos akcijos „Galiu daugiau nei tu manai“ pavadinimas ir sykiu neabejingus žmones suburiantis lozungas šiuo metu yra kaip niekad aktualus. Kartu mes išties sugebame daugiau nei manome. Savo kuklia pagalba kiekvienas galime pasipriešinti karui.

Naujienos iš interneto