Pagrindinis puslapis Uncategorized Jungtinis Lietuvos vaikų choras uždarys Molėtų sakralinės muzikos festivalį

Jungtinis Lietuvos vaikų choras uždarys Molėtų sakralinės muzikos festivalį

Šį pavasarį suburtas ir birželį pirmąjį koncertą surengęs Jungtinis Lietuvos vaikų choras, kuriame dainuoja vaikai iš Biržų, Druskininkų, Kupiškio, Marijampolės, Mažeikių, Šiaulių, Šeduvos ir kitų Lietuvos miestų bei miestelių, šį sekmadienį Molėtuose iškilmingu koncertu uždarys sakralinės muzikos festivalį „Šlovinkime Viešpatį stygomis ir dūdomis“.

Jungtinio Lietuvos vaikų choro projekto iniciatoriai – vaikų choras „Ugnelė“, į chorą subūrė mažiau patirties turinčius, mažiau keliaujančius, mažesniuose miesteliuose dainuojančius 12–16 metų vaikus. Jungtinio choro repertuare – vaikų ypač mėgstama Vytauto Miškinio muzika, nepaprastai populiaraus šiuolaikinio amerikiečių kompozitoriaus Erico Whitacre‘o kūriniai, lietuvių liaudies dainų aranžuotės bei gerokai sudėtingesnė programa, nei įprasta rajonų chorams, kurių pagrindinis rūpestis paprastai būna išmokti Dainų šventės programas ir sėkmingai pasirodyti atrankose.

Praėjus pusmečiui po choro įkūrimo jo meno vadovė Valerija Skapienė džiaugiasi, kad kolektyvas savo kelyje sutinka nepaprastai dėmesingų klausytojų ir geranoriškų padėjėjų: „Jungtinis Lietuvos vaikų choras – ne tik dainuojančių vaikų kolektyvas, susibūręs mokytis naujų kūrinių, bet ir jų šeimos, savaitgaliams vaikus išleidžiančios pilnomis kuprinėmis natų, žmonės, choruose paskutinį kartą dainavę vaikystėje arba nedainavę visai, mokytojai, savo laisvą laiką skiriantys tam, kad po Lietuvą sklistų įkvepianti muzika, padedantys užtikrinti, kad šis labai reikalingas projektas sėkmingai gyvuotų ir augtų“.

Jungtinio Lietuvos vaikų choro koncertas Molėtų Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje – lapkričio 20 d., sekmadienį, 12 val.

LNKC Kultūros informacijos poskyris

Eglė Ladigienė