Pagrindinis puslapis Miestai Trakai Jaunoji demokratija labai stabili

Jaunoji demokratija labai stabili

Reinės miesto pasiuntiniai dalyvavo Trakų  miesto šventėje

Gegužės 31 d.–birželio 2 d. nuvilnijo Trakų miesto šventė „Trakų vasara 2019“, kurios metu buvo surengtas oficialus Reinės miesto-partnerio senų draugų susitikimas.

Reinės miesto vicemerą Norbertą Kale (Norbert Kahle) ir Reinės miesto miestų partnerystės  plėtros susivienijimo pirmininką Klemensą Šiopkerį (Clemens Schöpker) su dviejų dienų vizitu ir įdomia  programa pasveikino Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė. Šventėje dalyvavo taip pat partnerystės miestų merai ir delegacijų atstovai iš Gruzijos (Sakartvelo), Lenkijos, Ukrainos ir Baltarusijos. Programa, kurią kiekvienais metais savo partneriams pateikia Trakai, neturi sau lygių – atvykusiems bičiuliams ir svečiams padaro didžiausią įspūdį.

 Nuo 1996 m.  Reinės ir Trakus miestus sieja partnerystė. Jos pradžia – bendradarbiavimas teikiant humanitarinę pagalbą, kurią pradėjo Ešendorfo Šv. Mergelės Marijos katalikų bendruomenė.  Šių pirminių pastangų dėka partnerystė tapo ta erdvė, kurioje dar buvo organizuojama jaunimo, kultūros ir sportinė veikla bei realizuojami kiti projektai. Norbertui Kahle ši kelionė tapo pasimatymu su draugais, su kuriais jis susipažino dar 1996-aisiais, kai buvo pasirašoma partnerystės sutartis. Šį kartą taip pat įvyko įspūdingas susitikimas su 94 metų monsinjoru Vytautu Rūku, Trakų Mergelės Marijos Apsilankymo parapijos kunigu emeritu, kurios bažnyčiai 2018  m. buvo suteiktas garbingas bazilikos titulas.

Ši viešnagė taip pat buvo skirta suderinti birželio pabaigoje įvyksiantį jaunimo pasiuntinių pasikeitimą, o taip pat atgaivinti bendradarbiavimą su vadovybe ir partnerystės komitetu Trakuose. Pokalbyje su Trakų meno ir muzikos mokyklos atstovais buvo aiškinamasi dėl projekto galimybės planuotai muzikinei veiklai vykdyti, kad šalia Trakų ir Reinės būtų įtraukiami ir kiti miestai-partneriai.

Klemensui Šiopkeriui ir Norbertui Kahle didelį įspūdį padarė vis dar jaunos Lietuvos demokratijos politinis stabilumas ir europietiškas draugiškumas. Štai neseniai įvykusiuose rinkimuose į Europos Parlamentą ekstremistinės dešiniosios partijos nelaimėjo nei vieno mandato iš Lietuvai priklausančių vienuolikos vietų.

                                                                                                   Vytautas JANUŠKEVIČIUS, Trakai

Apie svečių iš Reinės vizitą Trakuose rašė ir vokiečių spauda