Pagrindinis puslapis Uncategorized J. Basanavičiaus premija skirta architektams dr. M. Purvinui ir M. Purvinienei

J. Basanavičiaus premija skirta architektams dr. M. Purvinui ir M. Purvinienei

Antradienį, 2013 m. lapkričio 5 d., posėdyje Vyriausybė pritarė siūlymui valstybinę Jono Basanavičiaus premiją už etninės architektūros, Mažosios Lietuvos kultūros tyrimus ir populiarinimą skirti dr. Martynui Purvinui ir Marijai Purvinienei.

Pasak tyrėjus premijai pristačiusios Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugijos, dr. M. Purvinas ir M. Purvinienė savo darbais daug prisidėjo, kad Mažosios Lietuvos kultūros paveldo rekonstravimas būtų paremtas duomenimis, o gaivinama ir tęsiama tradicija būtų autentiška.

Dr. M. Purvinas visą gyvenimą vykdė lauko tyrimus, 2010 m. išleista tyrėjų parengta monografija „Mažosios Lietuvos kapinės ir antkapiniai paminklai. I knyga“. 2011 m. pasirodė dr. M. Purvino knyga „Mažosios Lietuvos etnografiniai kaimai“, parengta Mažosios Lietuvos enciklopedija. Martynas ir Marija Purvinai daug prisidėjo ir prie simbolinio Mažosios Lietuvos panteono kūrimo – 1990 metais M. Purvinienė sumanė pastatyti simbolinį paminklą iškiliausiems Mažosios Lietuvos žmonėms ir kartu su vyru bei kitais bendraminčiais ėmė kurti Bitėnų-Rambyno kapinaičių panteoną.

2012–2013 m. tyrėjai rengia antrąsias „Mažosios Lietuvos kapinių ir antkapinių paminklų“ bei ciklo „Lietuvos kaimų istorinė raida“ knygas.

Valstybinę Jono Basanavičiaus premiją Vyriausybė įsteigė 1992 metais. Ji skiriama už reikšmingiausius pastarųjų penkerių metų Lietuvoje ir užsienyje gyvenančių lietuvių darbus, susijusius su etninės kultūros tradicijų plėtojimu, puoselėjimu, ugdymu ir tyrinėjimu, taip pat kūrybinę ir mokslinę veiklą etninės kultūros srityje.

Šiais metais premija bus įteikta lapkričio 22 d., penktadienį, Lietuvos nacionalinio muziejaus salėje (Arsenalo g. 3, Vilnius).

Jos dydis – 65 tūkst. litų.

Šilutės r. sav. nuotr.

www.alkas.lt

Nuotraukoje: M. Purvinienė ir dr. M. Purvinas

Voruta. – 2013, lapkr. 9, nr. 23 (787), p. 12.