Pagrindinis puslapis Uncategorized Įvyko pirmas Comenius daugiašalės partnerystes projekto susitikimas

Įvyko pirmas Comenius daugiašalės partnerystes projekto susitikimas

Lenie DRŪTEIKIENĖ, Projekto koordinatorė Lietuvoje Ignalinos rajono Dūkšto vidurinės mokyklos mokytoja

2012 m. rugsėjo 24-28 dienomis vyko Comenius daugiašalės partnerystes projekto „The legends unite us“ („Legendos suvienija mus“) pirmas susitikimas Čekijos Pardubice mieste. (Projektą finansuoja  Švietimo mainų paramos fondas iš Mokymosi visą gyvenimą programos. Dotacijos sutarties numeris – LLP-COM-DP-2012-LT-00374.)

Susitikime dalyvavo Ignalinos rajono Dūkšto vidurinės mokyklos projekto koordinatorė anglų kalbos mokytoja L. Drūteikienė ir informacinių technologijų mokytojas A. Vaickus, partneriai iš Portugalijos, Ispanijos, Nederlandų, Voketijos, Kroatijos, Latvijos ir šeimininkai iš Čekijos. Buvo aptarta, kaip plėtoti veiklą, įgyvendin projektą, numatyti mokinių mainų etapą.

Pardubico miesto “STREDNI PRUMYSLOVA SKOLA CHEMICKA PARDUBICE” mokyklos mokytojai ir projekto koordinatorius Michal Dūšek pasirūpino, kad susitikimas vyktų sklandžiai. Svečiai nuolat buvo dėmesio centre, apsupti draugiškai nusiteikusių mokinių ir mokytojų.  Viešnagės metu projekto nariai buvo supažindinti su miesto istorija, ekskursijų metų mokiniai papasakojo apie savo mokyklą, demonstravo linksmus cheminius eksperimentus. Svečiai apžiūrėjo bei aprodė kirpyklos, kosmetikos bei makiažo darbo klases, kuriose tuo metu dirbo mokyklos mokiniai – busimi grožio salonų darbuotojai. Visiems patiko ekskursijos į Čekijos sostinę Prahą bei  Kutna Hora (miestą Vidurio Čekijos krašte). Neišdildomą įspūdį paliko Šv. Barboros katedra, Šv. Vito katedra – Prahos pilies ansamblio akcentas, matomas iš viso miesto, Astronominis laikrodis bei kitos vietos, įtrauktos į pasaulio kultūrinį paveldą.

Buvo sudarytas darbų, kuriuos šalys partnerės turės atlikti 2012-2013 m.m. planas.

Voruta. – 2012, lapkr. 10, nr. 23 (761), p. 11.