Pagrindinis puslapis Lietuva Įvedus karantiną, sutriko kraujo donorystė: Santaros klinika prašo pagalbos

Įvedus karantiną, sutriko kraujo donorystė: Santaros klinika prašo pagalbos

Įvedus karantiną, sutriko kraujo donorystė: Santaros klinika prašo pagalbos

Įvedus karantiną, sutriko kraujo donorystė: Santaros klinika prašo pagalbos | VUL Santaros klinikos nuotr.

www.voruta.lt

Šiuo metu visuomenė yra sunerimusi dėl COVID-19 pandemijos. Šio nerimo rezultatas – mažėjantis kraujo donorų skaičius ir senkančios kraujo atsargos. Santaros klinikų darbuotojai, jausdami atsakomybę už visus ligonius, telkia pajėgas ir ruošiasi COVID-19 pasekmių suvaldymui.

„Ligoninėse mažinami planiniai gydymai, tačiau kas dieną atliekamos neatidėliotinos, gyvybę gelbstinčios medicininės procedūros, operacijos, kraujo perpylimai. Kraujas reikalingas nuolat. Per dieną būtiniausioms procedūroms mūsų klinikose sunaudojama apie 100-150 kraujo vienetų, o tai reiškia, jog kasdien Kraujo centre turėtų apsilankyti 70-100 kraujo donorų“, – sako Santaros klinikų Kraujo centro vadovė Lina Kryžauskaitė.

Vadovaujantis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro patarimais bei įvestomis karantino sąlygomis, mobiliosios kraujo donorystės akcijos yra atšaukiamos ir susitelkiama į donorų priėmimą Kraujo centre. Santaros klinikose kraujo laukia naujagimiai, moterys gimdyvės, ligoniai po kaulų čiulpų ar organų transplantacijų, chirurginių operacijų, po autoavarijų ir kitų nelaimingų atsitikimų. Ligonių gydymas nesustoja, skubiems atvejams karantinas netaikomas.

Santaros klinikų Kraujo centras kreipiasi į Lietuvos žmonės prašydami supratimo ir pagalbos, kurios bet kurią akimirką gali prireikti Jums ar Jūsų artimiesiems.

Dėmesio!

Užtikrinama, kad VUL Santaros klinikų kraujo centras yra pasiruošęs ir turi galimybę maksimaliai saugiai priimti atvykstančius donorus.

Svarbu:

  • Prieš atvykstant donuoti, būtina susisiekite su Kraujo centro personalu žemiau nurodytais numeriais. Pokalbio metu ne tik vyks užregistravimas, bet ir bus išsiaiškinta, ar paskambinęs gali kraujo donuoti. Taip bus užtikrintas tiek donoro, tiek įstaigos personalo saugumas.
  • Neregistruoti donorai nebus priimami.
  • Prašoma atvykti savu transportu. Bus pasirūpinta įleidimu į ligoninės teritoriją.
  • Įėjimas į Kraujo centrą yra atskiras, izoliuotas nuo bendrų ligoninės erdvių. Tad atvykęs donoras patenka tiesiai į Kraujo centrą, jam nereikia vaikščioti po ligoninę.

Registracija donorystei būtina: Tel.: 8 676 00078 / 8 688 62707/ 8 620 71047/ 8 686 99059 arba www.tavokraujas.lt (užsiregistravus, donorų koordinatoriai susisiekia ir suderina tikslų laiką).

Naujienos iš interneto