Pagrindinis puslapis Lietuva Kariuomenė Įteikti nacionalinio mokinių konkurso „Praeities stiprybė – dabarčiai“ apdovanojimai

Įteikti nacionalinio mokinių konkurso „Praeities stiprybė – dabarčiai“ apdovanojimai

Įteikti nacionalinio mokinių konkurso „Praeities stiprybė – dabarčiai“ apdovanojimai

Alfredo Pliadžio nuotr.

www.voruta.lt

Birželio 11 d. įvyko jau šeštus metus Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos drauge su Vilniaus universiteto Istorijos fakultetu ir Kultūros ministerija organizuojamo nacionalinio mokinių konkurso „Praeities stiprybė – dabarčiai“ nugalėtojų apdovanojimo ceremonija.

Apdovanojimų ceremonijoje, kuri vyko Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje, konkurso nugalėtojus pasveikino krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM direktorius Virginijus Vitalijus Vilkelis, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto dekanė dr. Loreta Skurvydaitė,  Kultūros ministerijos Visuomenės informavimo ir autorių teisių politikos grupės vadovas Deividas Velkas.

Konkurso tikslas – skatinti jaunimą domėtis savo krašto Laisvės kovų istorija, ją menančiais materialiais ir nematerialiais objektais, susipažinti su neginkluoto pasipriešinimo formomis, istorija bei domėtis Lietuvos gynybos sistema ir būdais.

Mokinių komandos iš Lietuvos mokyklų atliko kūrybinius-tiriamuosius darbus apie savo gyvenamoje vietovėje vykusius Laisvės kovų įvykius, juose dalyvavusias asmenybes, ir šiuos darbus pateikė filmų pavidalu, taip ne tik patys atrasdami istorinius faktus, juos įamžindami filmuotame pasakojime, bet ir pasidalindami atradimais su visa Lietuva.

Sveikiname Varėnos rajono Merkinės Vinco Krėvės gimnazijos mokinių komandą, laimėjusią 1-ą vietą, Marijampolės Sūduvos gimnazijos mokinių komandą, užėmusią 2-ą vietą, Molėtų rajono Suginčių pagrindinės mokyklos mokinių komandą, laimėjusią 3-ą vietą.

Šiemet konkurse dalyvavo 25 mokyklos.

Su 2021 m. konkurso finalininkų darbais galite susipažinti čia.