Pagrindinis puslapis Uncategorized Įteikta Martyno Jankaus premija

Įteikta Martyno Jankaus premija

2008-08-22 d. (penktadienį) ant Rambyno kalno iškilmingai įteikta Martyno Jankaus premija, kurią įsteigė Mažosios Lietuvos patriarcho vaikaitė Ieva Jankutė. Premija skiriama už kultūros paveldo puoselėjimą. Šiemet premija atiteko priekuliškei rašytojai Editai Barauskienei už knygą apie Martyną Mažvydą „Žodi, nekrisk ant akmens“. E. Barauskienė už savo kūrybą jau yra pelniusi Ievos Simonaitytės premiją.

Rašytoja sulaukė ne tik Bitėnų kaimo gyventojų dėmesio, bet ir gausaus savo kūrybos gerbėjų bei sveikintojų būrio. Prie Rambyno kalno aukuro, kurį įžiebė Kazimeras Žemgulis, Ieva Jankutė ir jauniausi Bitėnų kaimo vyrai Kostas Karklelis ir Lukas Gudaitis, rašytoją sveikino buvusi jos mokytoja Birutė Žemgulienė, premijos steigėja Ieva Jankutė, Pagėgių savivaldybės vicemeras Remigijus Špečkauskas, Šilutės rajono tarybos narys Arvydas Jakas, istorijos laikraščio „Voruta“ redaktorius Juozas Vercinkevičius, „Tauragės kurjerio“ direktorius Renaldas Malychas, Bardinų pasienio užkardos vadas Bronislovas Burzdžius.
Bitėnų kapinaitėse svečiai pagerbė M. Jankaus atminimą. Birutės ir Kazimero Žemgulių sodyboje vyko tradicinės gandrų palydėtuvės. Bitėnų kaimo gyventojai ir svečiai susipažino su Eugenijaus Skipičio fotografijų paroda „Gyvenimas po Bitėnų dangum“. Rambyno regioninio parko direktorė Diana Milašauskienė apibendrino Pagėgių krašto draugijos „Sandūra“ ir Rambyno regioninio parko direkcijos įgyvendintą dvejus metus trukusį projektą „Baltųjų gandrų apsauga Rambyno regioniniame parke, ugdant gyventojų aplinkosauginį sąmoningumą ir telkiant kaimo bendruomenes“.
Visuomenei pristatytas žurnalo „Rambynas“ pirmasis numeris. Gausiai nuotraukomis iliustruotame leidinyje daug vietos skirta ne tik projekto atspindžiams, bet ir kultūros paveldui. Gandrais persirengę Bitėnų vaikai kaip iš gausybės rago dalijo dovanas, o Bitėnų kaimo šeimininkės griežiant Bikavėnų kaimo kapelai visus vaišino pyragais, sūriais, burnoje tirpstančiu Zofijos Zubrickienės keptu kugeliu ir Petrutės Tolvaišienės gintarine gira.

www.kurjeris.lt

Nuotraukoje: Martynas Jankus